REKLAMA

Nie przegap tej zmiany. Istotne ulepszenia w obsłudze telefonów w Windowsie

Twój telefon, czyli aplikacja, za sprawą której PC z Windowsem pięknie się integruje z telefonami i tabletami z Androidem, zmienia nazwę. Co dużo ważniejsze, zmienia też swój interfejs. Ma być mniej niepotrzebnego klikania.

31.03.2022 18.01
Nowe aktualizacje Windows 11
REKLAMA

Komputery z Windowsem 10 i Windowsem 11 zawierają preinstalowaną aplikację Twój telefon. Dzięki niej możliwe jest połączenie z PC dowolnego telefonu i tabletu z Androidem. W zamian użytkownik zyskuje możliwość:

REKLAMA
  • Otrzymywania powiadomień z telefonu, reagowanie na nie i zarządzanie nimi.
  • Pisania i odbierania SMS-ów i MMS-ów z poziomu komputera (te są wysyłane przez kartę SIM powiązanego telefonu).
  • Przeglądania, kopiowania i usuwania zdjęć znajdujących się na telefonie.
  • Wyświetlanie na ekranie komputera dokładnie tego samego, co jest wyświetlane przez powiązany telefon lub tablet.
  • Jeżeli powiązanym telefonem lub tabletem z Androidem jest ten od Samsunga, Microsoftu bądź Honora, możliwe jest korzystanie z zainstalowanych na urządzeniu aplikacji bezpośrednio na ekranie komputera.
  • Odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych (do czego jest używana karta SIM w powiązanym telefonie).
  • Kopiowanie i wklejanie treści między schowkami PC i powiązanego urządzenia.

Teraz aplikacja jest udostępniana w zupełnie nowej odsłonie. Zmieni nazwę z Twój telefon na Łącze z telefonem. Jej funkcjonalność nie ulegnie zmianie. Zmieni się natomiast jej ekran główny.

Czytaj też:

Twój telefon w Windows 10 i Windows 11 to teraz Łącze z telefonem. Zupełnie nowa aplikacja, zupełnie nowy interfejs.

 class="wp-image-2116287"
Microsoft Twój telefon

Do dziś aplikacja Twój telefon wyglądała tak, jak widać na powyższym zrzucie ekranowym. Poszczególne jej funkcje były podzielone na sekcje widoczne w bocznym menu. Z tym widokiem można się już pożegnać.

Nowa wersja od teraz będzie wyświetlać powiadomienia zawsze na wierzchu, w panelu po lewej stronie. Te oczywiście niezmiennie też będą wyświetlane w systemowym Centrum akcji (przy czym tę integrację można wyłączyć lub ograniczyć do wybranych przez użytkownika aplikacji. W zamyśle ma to ograniczyć liczbę kliknięć, wszak powiadomienia to zapewne najczęściej przez użytkowników wyświetlana sekcja.

REKLAMA

Powiadomienia zajęły miejsce do tej pory przeznaczone na sekcje. Według nowego wzornictwa, spójnego z tym lansowanym w Windowsie 11, sekcje teraz są dostępne na górze interfejsu. Tak jak w innych systemowych aplikacjach Windowsa i w nowoczesnych wersjach aplikacji Office.

Aplikacja zostanie automatycznie zaktualizowana przez Microsoft Store, nie jest wymagane żadne działanie ze strony użytkownika. Aktualizacja nie jest dostępna równocześnie dla wszystkich. Nawet w tym tekście musiałem do zrzutów ekranowych użyć dwóch komputerów, bo na jednym z nich nowa wersja nie była jeszcze dostępna do pobrania (stąd dodatkowe różnice: 15-calowy wyświetlacz 3:2 i 13-calowy wyświetlacz 16:9). Microsoft zapewnia jednak, że uaktualnienie powinno być rozesłane wszystkim użytkownikom w przeciągu najbliższych dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA