To nie koniec atomu w UE. Pierwszy raz od 15 lat uruchomiono nowy blok jądrowy
W Finlandii już pracę rozpoczął blok jądrowy Olkiluoto 3. Póki co jeszcze się rozkręca, a z pełną parą produkcja ruszy w czerwcu 2022 roku. Kiedy coraz więcej państw zachodniej Unii odwraca się do atomu, są państwa, które chcą się z nim zaprzyjaźnić. Wśród nich jest nie tylko Finlandia, ale też Polska.

REKLAMA