REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Największa zmiana w Instagramie od lat. Niebawem opublikujesz zdjęcia z poziomu komputera

Na ten dzień tysiące ludzi, których życie zawodowe (i nie tylko) kręci się wokół Instagrama, czekało od lat. Instagram wprowadzi z dawna wyczekiwaną funkcję.

19.10.2021
18:26
Wielka zmiana w Instagramie. Zdjęcia opublikujesz z poziomu komputera
REKLAMA

Dziś, jeśli chcesz postować na Instagramie regularnie i/lub publikować zdjęcia zrobione czymś innym niż telefonem, nie masz wyjścia – możesz albo korzystać z narzędzi do planowania publikacji, jak profesjonalni social media managerowie, albo męczyć się z przerzucaniem plików z komputera na telefon i z powrotem.

REKLAMA

Dla przykładu, gdy chcemy opublikować ładne zdjęcie na naszym Instagramie, przechodzi ono mniej więcej taką drogę:

  • jeden z naszych fotografów robi zdjęcie profesjonalnym aparatem,
  • zgrywa plik z aparatu na komputer, by je obrobić,
  • obrobione zdjęcie wysyła do naszej social media menedżerki na firmowym Slacku,
  • menedżerka pobiera zdjęcie ze Slacka na swoim telefonie i publikuje je w Instagramie.

Dwa ostatnie kroki są upierdliwe i niepotrzebnie czasochłonne, co rozwiązałaby możliwość publikacji z poziomu komputera, lecz takiej możliwości Instagram przez lata nie chciał nam dać, kreując się na usługę stricte skupioną na urządzeniach mobilnych.

Dziś jednak nie można dalej udawać, że na Instagramie lądują wyłącznie zdjęcia i filmy robione telefonem. Wrzucane tam multimedia są coraz wyższej jakości, a popularne profile prowadzone są coraz bardziej profesjonalnie. Dlatego Instagram w końcu się ugiął.

Instagram pozwoli publikować posty z poziomu przeglądarki internetowej.

Jak donosi Engadget, nowa funkcja jest obecnie w fazie testów i trafi do wszystkich użytkowników 21 października.

Po tej dacie możliwe będzie dodawanie zdjęć i filmów z poziomu przeglądarki, zupełnie tak, jakbyśmy robili to w aplikacji mobilnej. Wystarczy przeciągnąć zdjęcie/film do okna i można z nim robić dokładnie to samo, co na smartfonie – edytować, nałożyć filtr, a nawet opublikować karuzelę kilku zdjęć.

Z poziomu przeglądarki nie zadziała dodawanie Instagram Stories oraz Reels, co jest zrozumiałe, zważywszy na charakter tych funkcji. Samo dodawanie zdjęć do głównego feedu z poziomu przeglądarki to jednak bardzo duża zmiana na plus, na którą musieliśmy czekać latami.

REKLAMA

Zmiana na lepsze.

Nową funkcję Instagrama z otwartymi ramionami powitają tysiące ludzi, pracujących z serwisem na poziomie profesjonalnym. Od influencerów i influencerek, poprzez zawodowych fotografów i fotografki, aż po sztaby ludzi zajmujących się reklamą i opieką nad social mediami marek i osób. Dla nich nowa funkcja Instagrama to game-changer.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA