REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Szarik pojawi się w Battlefield 2042. Będzie walecznym psem robotem

Po raz kolejny w grze z serii Battlefield pojawi się polski akcent, a obecność Szarika w Battlefield 2042 to zasługa zespołu odpowiedzialnego za tłumaczenie gry.

18.07.2021
17:13
battlefield 2042 szarik ranger robot dog
REKLAMA

Battlefield to seria strzelanin wydawana przez amerykańskie Electronic Arts, której produkcją zajmuje się zlokalizowane w Szwecji studio DICE. Jak dotąd Polska per se nie była w nich nigdy jedną z głównych stron konfliktu, ale mimo to od czasu do czasu w grach z tego cyklu można się natknąć na polskie akcenty. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszej odsłony.

REKLAMA

Szarik w Battlefield 2042

Co prawda Battlefield 2042 nie ma kampanii, ale jego tryb multiplayer został osadzony fabularnie przyszłości. Gracze trafią do świata, w którym na polach bitew rozlokowanych na Bliskim Wschodzie ścierać się będą dwie armie najemników walczących po stronie Stanów Zjednoczonych albo Rosji. Specjaliści, w których się wcielimy, zostaną wyposażeni w tonę futurystycznego sprzętu.

Jak podaje EA na blogu, jednym z gadżetów, których będziemy mogli używać w celu osiągnięcia przewagi, będzie sympatyczny robo-pies, którego można zobaczyć na zwiastunach Battlefield 2042. W angielskiej wersji językowej nazwany został generycznym słowem Ranger, ale zespół odpowiedzialny za polskie tłumaczenie wykazał się inicjatywą i uznał, że określi tego robota mianem Szarika.

Do czego konkretnie będzie służył Szarik w Battlefield 2042?

Czworonożny mechaniczny towarzysz graczy o imieniu nawiązującym do serialu Czterej Pancerni nie jest specjalizacją ani cechą, tylko jednym z rodzajów wsparcia, z którego mogą skorzystać wszyscy Specjaliści, gdy będą potrzebowali pomocy. Oczywiście istnieje pewien limit dostępnych Szarików w danym momencie, a roboty są podatne na ładunki wybuchowe oraz impulsy EMP.

Szarik jest lekką jednostką do zwalczania piechoty i będzie bronił gracza do ostatniej kropli smaru. Można wydawać mu rozkazy takie jak rozpoznanie lokalizacji lub podążanie śladem gracza. Może też robić za przynętę, a w sytuacji zagrożenia dokonuje autodestrukcji, a nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać go na samobójczą misję z doczepionym ładunkiem wybuchowym C5…

REKLAMA

Premiera gry Battlefield 2042 przewidziana została na 22 października 2021 r.

Tego dnia tytuł pojawi się zarówno na pecetach, jak i na konsolach nowej i poprzedniej generacji. W przypadku Battlefield 2042 w wersji na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S możemy liczyć na 128-osobowe mecze i wspólne serwery dzięki funkcji cross-play. Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą mogli brać wspólnie udział w bitwach toczonych przez 64 graczy jednocześnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA