REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Technologie
  4. Tech

Szarik pojawi się w Battlefield 2042. Będzie walecznym psem robotem

Po raz kolejny w grze z serii Battlefield pojawi się polski akcent, a obecność Szarika w Battlefield 2042 to zasługa zespołu odpowiedzialnego za tłumaczenie gry.

battlefield 2042 szarik ranger robot dog
REKLAMA
489 interakcji
dołącz do dyskusji

Battlefield to seria strzelanin wydawana przez amerykańskie Electronic Arts, której produkcją zajmuje się zlokalizowane w Szwecji studio DICE. Jak dotąd Polska per se nie była w nich nigdy jedną z głównych stron konfliktu, ale mimo to od czasu do czasu w grach z tego cyklu można się natknąć na polskie akcenty. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszej odsłony.

REKLAMA

Szarik w Battlefield 2042

Co prawda Battlefield 2042 nie ma kampanii, ale jego tryb multiplayer został osadzony fabularnie przyszłości. Gracze trafią do świata, w którym na polach bitew rozlokowanych na Bliskim Wschodzie ścierać się będą dwie armie najemników walczących po stronie Stanów Zjednoczonych albo Rosji. Specjaliści, w których się wcielimy, zostaną wyposażeni w tonę futurystycznego sprzętu.

Jak podaje EA na blogu, jednym z gadżetów, których będziemy mogli używać w celu osiągnięcia przewagi, będzie sympatyczny robo-pies, którego można zobaczyć na zwiastunach Battlefield 2042. W angielskiej wersji językowej nazwany został generycznym słowem Ranger, ale zespół odpowiedzialny za polskie tłumaczenie wykazał się inicjatywą i uznał, że określi tego robota mianem Szarika.

Do czego konkretnie będzie służył Szarik w Battlefield 2042?

Czworonożny mechaniczny towarzysz graczy o imieniu nawiązującym do serialu Czterej Pancerni nie jest specjalizacją ani cechą, tylko jednym z rodzajów wsparcia, z którego mogą skorzystać wszyscy Specjaliści, gdy będą potrzebowali pomocy. Oczywiście istnieje pewien limit dostępnych Szarików w danym momencie, a roboty są podatne na ładunki wybuchowe oraz impulsy EMP.

Szarik jest lekką jednostką do zwalczania piechoty i będzie bronił gracza do ostatniej kropli smaru. Można wydawać mu rozkazy takie jak rozpoznanie lokalizacji lub podążanie śladem gracza. Może też robić za przynętę, a w sytuacji zagrożenia dokonuje autodestrukcji, a nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać go na samobójczą misję z doczepionym ładunkiem wybuchowym C5…

REKLAMA

Premiera gry Battlefield 2042 przewidziana została na 22 października 2021 r.

Tego dnia tytuł pojawi się zarówno na pecetach, jak i na konsolach nowej i poprzedniej generacji. W przypadku Battlefield 2042 w wersji na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S możemy liczyć na 128-osobowe mecze i wspólne serwery dzięki funkcji cross-play. Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą mogli brać wspólnie udział w bitwach toczonych przez 64 graczy jednocześnie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA