REKLAMA

Battlefield 2042 na zwiastunie! Nadchodzi wojna przyszłości między Rosją i USA, do 128 graczy jednocześnie

Electronic Arts nareszcie zdradziło nam, czego możemy się spodziewać po najnowszej odsłonie popularnej sieciowej strzelaniny. Battlefield 2042 przeniesie nas do nieodległej przyszłości, wrzucając nas w środek surowcowej wojny między Federacją Rosyjską i Stanami Zjednoczonymi.

09.06.2021 15.15
Battlefield 2042 na zwiastunie! Rosja i USA w wojnie przyszłości
REKLAMA

Battlefield 2042 będzie drugą odsłoną serii osadzoną w przyszłości. W najnowszej produkcji DICE nie uświadczymy jednak statków kosmicznych czy potężnych mechów bojowych. Sieciowa strzelanina będzie pod tym względem znacznie bardziej wiarygodna, oddając w ręce graczy uzbrojenie zbliżone do współczesnego.

REKLAMA

UWAGA: Wzięliśmy udział w specjalnym panelu DICE poświęconym grze Battlefield 2042. Szerzej o trybach, nowościach, różnicach między generacjami i realistycznej przyszłości piszemy w tym miejscu.

Battlefield 2042 pomieści 128 graczy jednocześnie, ale tylko na PC i nowych konsolach.

Wraz z nową odsłoną serii, DICE przesuwa granice wojny totalnej, powiększając skalę konfliktu. Gracze na komputerach osobistych i konsolach nowej generacji wezmą udział w starciach do 128 graczy jednocześnie. Z kolei posiadacze platform PlayStation 4 oraz Xbox One zostaną ograniczeni do aktualnego limitu 64 graczy jednocześnie. DICE podkreśla, że otrzymamy największe mapy w historii serii.

Battlefield 2042 skoncentruje się na klasycznych modułach: Conquest oraz Breakthrough. Nowością będzie za to Hazard Zone - tryb mający kłaść nacisk na drużynowe zgranie oraz kooperację. Osobny moduł opracowuje studio DICE LA, ale ten wciąż stanowi tajemnicę. Możemy za to z całą pewnością napisać, iż Battlefield 2042 nie otrzyma modułu battle royale. Ani na premierę, ani w późniejszym czasie.

 class="wp-image-1742880"

Battlefield 2042 bez kampanii dla jednego gracza i bez klas.

DICE postanowiło w całości skupić się na trybach wieloosobowych, przez co Battlefield 2042 nie otrzyma filmowej kampanii dla jednego gracza. Samotne wilki będą mogły za to rozgrywać potyczki z botami - zarówno na PC, jak również na konsolach. Kontrowersyjną decyzją jest także rezygnacja z klas żołnierzy, zamieniając je na specjalistów - konkretnych najemników o unikalnym wyglądzie i umiejętnościach.

REKLAMA

Szerzej o specjalistach, dostępnych trybach gry, cenie, nowych elementach rozgrywki, dostępnych mapach i planach na rozwój Battlefielda 2042 już po premierze piszemy w tym miejscu. Redakcja Spider’s Web miała przyjemność wziąć udział w specjalnym panelu, szerzej rozmawiając z DICE na temat nadchodzącej gry wideo.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października 2021 r. na PC, PS4, PS5, XONE i XS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA