Gry  /  News

Battlefield 2042 na zwiastunie! Nadchodzi wojna przyszłości między Rosją i USA, do 128 graczy jednocześnie

Picture of the author

Electronic Arts nareszcie zdradziło nam, czego możemy się spodziewać po najnowszej odsłonie popularnej sieciowej strzelaniny. Battlefield 2042 przeniesie nas do nieodległej przyszłości, wrzucając nas w środek surowcowej wojny między Federacją Rosyjską i Stanami Zjednoczonymi.

Battlefield 2042 będzie drugą odsłoną serii osadzoną w przyszłości. W najnowszej produkcji DICE nie uświadczymy jednak statków kosmicznych czy potężnych mechów bojowych. Sieciowa strzelanina będzie pod tym względem znacznie bardziej wiarygodna, oddając w ręce graczy uzbrojenie zbliżone do współczesnego.

UWAGA: Wzięliśmy udział w specjalnym panelu DICE poświęconym grze Battlefield 2042. Szerzej o trybach, nowościach, różnicach między generacjami i realistycznej przyszłości piszemy w tym miejscu.

Battlefield 2042 pomieści 128 graczy jednocześnie, ale tylko na PC i nowych konsolach.

Wraz z nową odsłoną serii, DICE przesuwa granice wojny totalnej, powiększając skalę konfliktu. Gracze na komputerach osobistych i konsolach nowej generacji wezmą udział w starciach do 128 graczy jednocześnie. Z kolei posiadacze platform PlayStation 4 oraz Xbox One zostaną ograniczeni do aktualnego limitu 64 graczy jednocześnie. DICE podkreśla, że otrzymamy największe mapy w historii serii.

Battlefield 2042 skoncentruje się na klasycznych modułach: Conquest oraz Breakthrough. Nowością będzie za to Hazard Zone - tryb mający kłaść nacisk na drużynowe zgranie oraz kooperację. Osobny moduł opracowuje studio DICE LA, ale ten wciąż stanowi tajemnicę. Możemy za to z całą pewnością napisać, iż Battlefield 2042 nie otrzyma modułu battle royale. Ani na premierę, ani w późniejszym czasie.

Battlefield 2042 bez kampanii dla jednego gracza i bez klas.

DICE postanowiło w całości skupić się na trybach wieloosobowych, przez co Battlefield 2042 nie otrzyma filmowej kampanii dla jednego gracza. Samotne wilki będą mogły za to rozgrywać potyczki z botami - zarówno na PC, jak również na konsolach. Kontrowersyjną decyzją jest także rezygnacja z klas żołnierzy, zamieniając je na specjalistów - konkretnych najemników o unikalnym wyglądzie i umiejętnościach.

Szerzej o specjalistach, dostępnych trybach gry, cenie, nowych elementach rozgrywki, dostępnych mapach i planach na rozwój Battlefielda 2042 już po premierze piszemy w tym miejscu. Redakcja Spider’s Web miała przyjemność wziąć udział w specjalnym panelu, szerzej rozmawiając z DICE na temat nadchodzącej gry wideo.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października 2021 r. na PC, PS4, PS5, XONE i XS.