REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiosna, lato, jesień i nuklearna zima. Fallout 76 dostanie jeszcze co najmniej 4 duże aktualizacje

Fallout 76 uparcie trzyma się życia niczym radioaktywny karaluch. Bethesda zapowiedziała właśnie nowe atrakcje dla Vault Dwellerów na cały nadchodzący rok.

22.03.2021
21:04
fallout 76 2021 roadmap
REKLAMA

Bethesda zdaje sobie sprawę, że premiera gry Fallout 76 się nie udała, a Todd Howard bije się teraz w pierś i przyznaje, że deweloperzy „schrzanili niemalże wszystko”. Ten trudny początek wcale jednak nie oznacza, że studio planuje teraz np. wyciągnąć wtyczkę i wyłącza serwery lub przenosi ten projekt na model free-2-play. Pierwszy sieciowy Fallout co prawda trafił do Xbox Game Passa, ale ze względu na przejęcie firmy przez Microsoft nie powinno to dziwić.

REKLAMA

Na pozostałych platformach Fallout 76 sprzedawany jest w normalnej cenie, a w dodatku od jakiegoś czasu gracze mogą opłacać dodatkowy i kosztowny abonament Fallout 1st, który daje dostęp do specjalnego ekwipunku, prywatnych serwerów itp. W zamian za to Bethesda wypuszcza co jakiś czas aktualizacje, takie jak np. Wastelanders i Broken Steel, które wprowadziły na pustkowia NPC-ów oraz Bractwo Stali i tryb battle royale o nazwie Nuclear Winter.

Co dalej z Falloutem 76?

Kilka dni po tym, jak gra otrzymała wsparcie trybu FPS Boost, podnoszącego z 30 do 60 liczbę klatek na sekundkę generowanych przez silnik na konsolach z rodziny Xbox Series, przyszła kolej na opis kolejnych aktualizacji czekających na graczy w nadchodzącym roku. Bethesda podzieliła je na cztery kolejne sezony odpowiadające porom roku, a każda z nich będzie miała swój motyw przewodni.

Wiosenna aktualizacja wprowadzi do Fallout 76 nowe profity S.P.E.C.J.A.Ł.-u i dodatkowe miejsca na C.A.M.P., a także manekiny oraz nowe rozszerzenie codziennych operacji. Pierwsi szczęśliwcy, którzy grają na pecetach i wykorzystują Bethesda Launcher, mogą przyjrzeć się nowościom opisanym szerzej na stronie producenta w ramach testowego serwera (tzw. PTS).

fallout 76 2021 aktualizacja class="wp-image-1638261"

Wiosna, lato, jesień i nuklearna zima w Fallout 76.

W ramach wiosennej aktualizacji powraca Pancerny As, który będzie walczył z Komisarzem Chaosem i Jukonem Pięć. Na graczy będą czekały nowe wyzwania na planszy S.C.O.R.E. Latem z kolei znowu skupimy się na Bractwie Stali w ramach dodatku Panowanie Stali, który doda zadania, lokacje, NPC-ów oraz nagrody. Do gry trafią też legendarne moduły do wytwarzania legendarnych przedmiotów.

REKLAMA

Na jesień zaplanowane zostały usprawnienia prywatnych światów w ramach abonamentu Fallout 1st, aczkolwiek Bethesda na ten moment nie zdradza, jakich konkretnie nowości powinniśmy oczekiwać. Wiemy jedynie, że wraz z trzecią dużą tegoroczną aktualizacją pojawią się kolejne rozszerzenia codziennych operacji i „jeszcze więcej sposobów na grę”.

Zimą do Fallout 76 trafią z kolei czterogwiazdkowe legendarne bronie i pancerze, a w C.A.M.P. będziemy mogli hodować Pokemony trzymać zmutowane tałatajstwo. Do tego dojdzie „wydarzenie nie z tego świata”, podczas którego gracze będą musieli wspólnie walczyć z Najeźdźcami z zaświatów. Fanatycy z Appalachów z kolei szykują złowrogi rytuał w Point Pleasant…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA