REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

WIDEO DNIA: Aerobik z przewrotem wojskowym w tle

Zdarza się, że zaaferowani swoją codziennością nie zauważamy istotnych, donośnych wydarzeń, które dzieją się gdzieś w tle. Najnowsze nagranie, które robi furorę w sieci, może stanowić swoistą definicję takiego przypadku.

02.02.2021
13:20
WIDEO DNIA: Aerobik z przewrotem wojskowym w tle
REKLAMA

Khing Hnin Wai nagrywała właśnie swój poranny trening aerobiku, nie zauważając zupełnie tego, co się dzieje tuż za jej plecami. Na nagraniu wyraźnie można zobaczyć, jak niemalże w rytm muzyki tuż za Khing przesuwa się kolumna czarnych SUV-ów.

REKLAMA

Nie byłoby to aż tak dziwne, gdyby nie fakt, że w owej kolumnie jadą przywódcy armii Mjanmy, zmierzający do parlamentu w celu siłowego przejęcia władzy w kraju. Na nagraniu widać, jak samochody przejeżdżają przez punkt kontrolny na drodze do Zgromadzenia Związku Mjanmy.

Przedstawiciele armii Mjanmy zatrzymali prezydenta kraju U Win Myinta, liderów Narodowej Ligi dla Demokracji, która kilka miesięcy temu wygrała wybory parlamentarne, w tym także noblistkę Aung San Suu Kyi. W kraju na rok wprowadzono stan wyjątkowy, a władzę przejął Min Aung Hlaing, głównodowodzący Sił Zbrojnych Mjanmy.

W poniedziałek w kraju odcięto dostęp do telewizji (za wyjątkiem jednego kanału kontrolowanego przez wojsko) oraz internetu, zamknięto sklepy i banki.

REKLAMA

Jak przyznaje autorka nagrania, zanim dowiedziała się o puczu, nagranie stało się już znane na całym świecie. Nieco później Khing potwierdziła na swoim profilu, że nagranie jest prawdziwe, a ona regularnie nagrywała swoje treningi na tle Zgromadzenia Związku już od 11 miesięcy.

Zdjęcie główne: zrzut z nagrania opublikowanego przez Khing Hnin Wai

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA