REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Polski lekarz stworzył „podręcznik” do medycyny aktualizowany codziennie

Damian Wesołowski to lekarz, który stworzył LEPoLEK Rewolucja – platformę edukacyjną dla lekarzy i studentów medycyny, która daje im dostęp do najbardziej aktualnych baz wiedzy, artykułów naukowych, nowości ze świata medycyny czy pytań egzaminacyjnych i komentarzy do nich. Jest ona aktualizowana na bieżąco, a tym samym może istotnie przyczynić się do stosowania najnowszych metod leczenia.

18.06.2020
13:29
plan ministra zdrowia
REKLAMA

Medycyna jest jedną z tych dziedzin, których rozwój znacząco przyspieszył, liczba publikowanych badań jest z roku na rok coraz większa, a to powoduje powstawanie nowych schematów w diagnostyce czy leczeniu chorób. Stwarza to szansę na optymalizację skuteczności i jakości leczenia pacjentów.

REKLAMA
 class="wp-image-1184977"

Jednak, jeżeli dojdzie do zakłóceń albo opóźnień w przekazywaniu wiedzy pomiędzy badaczami a lekarzami - jakość leczenia, pomimo wielkich odkryć i badań, nie wzrośnie. Efektywna edukacja medyczna to właśnie ten kluczowy przepływ informacji pomiędzy badaczami a lekarzami.

Walka o aktualną wiedzę lekarską

Proces powstawania książki naukowej wynosi często parę lat i nawet, jeśli lekarze nabędą ją w dniu premiery zdobywają wiedzę w najlepszym wypadku sprzed roku. Wymaga się zaś od nich, aby leczyli według najnowszej wiedzy medycznej, bez żadnych opóźnień, stosując najnowsze metody diagnostyki, co zaczęło wymuszać na nich potrzebę szukania nowych rozwiązań w edukacji.

Z kolei internetowe portale informacyjne są bardziej wierzchołkiem góry lodowej, tworzą niejako przegląd nowości, odkryć naukowych czy wyników badań i trudno im przekazywać wiedzę w sposób kompleksowy i ugruntowany - czyli tak, jak jest ona przekazywana na studiach.

REKLAMA

Aplikacja edukacyjna LEPoLEK Rewolucja dostępna jest zarówno dla Androida w Google Play oraz iOS w App Store i przeznaczona jest dla studentów kierunku lekarskiego do nauki przedmiotów klinicznych (od III do VI roku studiów), studentów kierunku stomatologicznego do nauki przedmiotów klinicznych (od III do V roku studiów), lekarzy przygotowujących się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK-u), czy lekarzy stomatologów przygotowujących się do LDEK-u.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA