REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 2004 popsuł Chrome'a. Przeglądarka Google ma problemy z pamięcią

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie nie działa poprawnie w wersji dla najpopularniejszego desktopowego systemu na świecie. Chrome i Windows 10 2004 nie chcą się dogadać.

16.06.2020
12:18
Windows 10 popsuł Chrome'a. Jest sposób na naprawę
REKLAMA

To nie koniec problemów z Windowsem 10 2004, choć na bieżący moment nie jest jasne, czy tym razem to znów wina Microsoftu, czy jednak Google’a. Na razie wiemy tyle, że Chrome uparcie nie chce zapamiętać u wielu użytkowników żadnych danych logowania. Tyczy się to zarówno zapamiętanych uwierzytelnień na przeróżnych aplikacjach webowych, ale też i samej przeglądarki i jej połączenia z naszym Kontem Google.

REKLAMA

Google na szczęście już sprawdza, co jest grane. Co ciekawe, przynajmniej na razie, pozostałe nakładki na Chromium – w tym Edge, Opera, Brave czy Vivaldi – nie wydają się być dotknięte tym problemem. Reinstalacja Chrome’a niestety nie pomaga. Choć jeden z inżynierów Google’a twierdzi, że zna tymczasowe rozwiązywanie problemu.

Chrome wylogowuje się ze wszystkiego na Windowsie 10 2004. Jak to naprawić?

Travis Ormandy z Google’a potwierdza występowanie problemu i twierdzi, że zespół programistów już bada sprawę. Według jego wstępnej teorii, problem z Chrome’em występuje z uwagi na usprawnienia wprowadzone do Windows Data Protection API, a więc interfejsu do bezpiecznego przechowywania poufnych aplikacji. Ta teza wymaga jednak potwierdzenia.

Póki co Ormandy proponuje rozwiązanie, którego działania potwierdzić nie jestem w stanie – bo u mnie Chrome działa bez zarzutu. Inżynier poleca, aby:

  1. Uruchomić aplikację Menedżer zadań
  2. Zakończyć wszystkie procesy Chrome.exe
  3. Zablokować system ([WIN]+[L])
  4. Zalogować się do niego na nowo
  5. Uruchomić przeglądarkę Chrome
REKLAMA

Dajcie proszę znać w komentarzach czy pomogło. Wasza informacja przyda się innym użytkownikom Chrome’a dotkniętych tym problemem.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA