REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Niespodziewany efekt epidemii: powstał internet przyjazny seniorom

Allegro i x-kom namawiają seniorów na bezpieczne zakupy online i, żeby im to ułatwić, wprowadzają u siebie nowe rozwiązania.

10.04.2020
16:52
zakupy w internecie Allegro x-kom
REKLAMA
REKLAMA

Seniorzy powinni o siebie teraz szczególnie dbać i ograniczać, w miarę możliwości, wychodzenie z domu. Czasami jednak wyjść trzeba, choćby tylko po to, żeby zrobić zakupy. Firmy Allegro i x-kom ogłosiły swoje rozwiązania, które mają pomóc seniorom sprawunku załatwić online.

Allegro wprowadza zakupy przez telefon

Allegro wychodzi z założenia, że seniorzy wolą kontakt z prawdziwym człowiekiem niż botem i pomoc telefoniczną przedkładają nad pisanie wiadomości, dlatego, aby pomóc seniorom w dokonywaniu zakupów online, firma otwiera specjalną infolinię. Każdy, kto między 8:00 a 20:00 zadzwoni pod numer 616 271 777, uzyska pomoc miłego konsultanta, który stanie się jego prywatnym nawigatorem po morzu aukcyjnych ofert. Konsultanci wyjaśnią, jak korzystać z filtrów, jak wybrać odpowiednią dostawę, jak za wszystko zapłacić, a jeśli senior będzie sobie tego życzył, pomogą także założyć konto na Allegro.

Senior, który będzie chciał z platformy skorzystać, będzie musiał mieć założony adres email i dostęp do podłączonego do Internetu komputera lub smartfona.

X-kom startuje ze specjalną stroną dla seniorów

X-kom podszedł do sprawy z nieco innej strony. Z jednej strony firma także otworzyła swoją specjalną infolinię dla seniorów pod numerem 34 377 00 93, z drugiej przygotowała także specjalną uproszczoną i okrojoną wersję swojej strony, która ma być dostosowana do potrzeb seniorów. I tak zamiast zwyczajowych kategorii, które zwykle stosowane są w sklepach z elektroniką, osoba starsza zobaczy produkty posegregowane na te, które są przydatne podczas spędzania czasu w domu (na przykład czytnik, tablet, gramofon), przydatne do kontaktu z bliskimi (klawiatura, smartfon, laptop), polecane do pielęgnacji sprzątania i gotowania (odkurzacz, blender, golarka) oraz na prezent dla najmłodszych (klocki, gry planszowe, śpiewające lalki).

REKLAMA

Ponieważ jednak te RAM-y, snapdragony i inne amoledy bywają istotne, na stronach poszczególnych produktów wszystkie techniczne informacje nadal można znaleźć. Jeśli seniorowi zakupiony towar się nie spodoba, może go zwrócić w ciągu 15 dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA