1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Dwa abonamenty w tej samej cenie? Sprawdzamy różnicę między umową bezterminową a tą na 2 lata w Plushu

Co jest lepsze - abonament Plush za 25 zł czy abonament Plush za 25 zł? To pytanie wcale nie jest głupie, a odpowiedź w dodatku nie jest taka oczywista.

plush
202 interakcji
dołącz do dyskusji

Operatorzy telefonii komórkowej proponują klientom usługi w najróżniejszych modelach rozliczeniowych. Popularnością cieszą się oferty typu prepaid, zwane popularnymi telefonami „na kartę”. Na drugim końcu spektrum są abonamenty, w których klient podpisuje umowę na czas określony - zwykle są to dwa lata. Pośrodku można znaleźć oferty typu Mix.

Operatorzy chętnie jednak eksperymentują, zwłaszcza w obrębie swoich submarek. Nie inaczej jest w ofercie Plusha. Oprócz tradycyjnego abonamentu na dwa lata klienci mogą wykupić usługi w umowie bezterminowej, którą można wypowiedzieć w dowolnym momencie. W obu przypadkach trzeba zapłacić operatorowi za miesiąc tyle samo pieniędzy.

Sprawdziłem, czym różnią się abonamenty Plush za 25 zł

Pierwszy abonament za 25 zł miesięcznie to umowa na czas nieokreślony. Można zrezygnować z usług w dowolnym momencie. W jej ramach klienci mogą liczyć na rozmowy do wszystkich sieci bez limitu oraz SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci bez limitu.

Na abonament składa się też odnawiana co miesiąc paczka danych o wielkości 10 GB. Co jednak ciekawe, po dwóch latach ten pakiet się podwaja i robi się z niego 20 GB w ramach gigabajtów za staż przyznawanych wedle tabeli:

  • dodatkowe 2 GB po 3 mies.;
  • dodatkowe 4 GB po 6 mies.;
  • dodatkowe 6 GB po 12 mies.;
  • dodatkowe 10 GB po 24 mies.

Do tego dochodzi 10 GB co miesiąc do wykorzystania w kraju na oglądanie YouTube’a. Jest też opcja korzystania przez dwa miesiące za darmo z serwisu HBO GO. Opłata aktywacyjna za kartę SIM wynosi 0 zł.

Z kolei serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp nie pomniejszają głównej paczki danych. W ramach abonamentu można wykorzystać też 2,5 GB internetu na terenie Unii Europejskiej miesięcznie.

Ciekawą opcją są wakacje od abonamentu. Wysyłając odpowiedniego SMS-a możemy zawiesić nasz abonament na miesiąc. W tym czasie numer pozostaje aktywny, a w nagłych przypadkach możemy z niego skorzystać rozliczając się po stawkach cennikowych (za minutę).

plush abonament 25
Plush bez limitu za 25 zł - porównanie ofert na abonament

W ofercie Plusha jest jeszcze jeden abonament za 25 zł

W tym przypadku klienci również otrzymują rozmowy, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci bez limitu. Również i tu można liczyć na 2,5 GB internetu w roamingu, pakiet Social free zapewniający bezpłatny dostęp do serwisów społecznościowych bez dodatkowych opłat i dostęp do HBO GO na 2 miesiące.

Tym, co różni umowę terminową od bezterminowej za 25 zł w Plush, jest główna paczka danych, która przez cały czas trwania umowy ma wielkość 15 GB miesięcznie. To więcej niż w umowie bezterminowej na start, ale jednocześnie mniej niż byłoby to po roku, jeśli uwzględnić by bonusy za staż.

W umowie na dwa lata można zaoszczędzić też 75 zł. Wystarczy przenieść numer abonamentowy do Plusha, a wtedy pierwsze 3 miesiące są za darmo. Do tego dostaje się nielimitowany transfer w serwisie YouTube na kwartał, który zmienia się w pakiet 10 GB znany z bezterminowego abonamentu dopiero od 4 miesiąca.

plush abonament bez limitu telefon
Plush bez limitu - przykładowe telefony w abonamencie za 25 zł

Przy kontrakcie na 24 miesiące można dokupić telefon

Możliwość dobrania do oferty smartfona to, nie licząc większego pakietu danych na start oraz zniżki na trzy pierwsze faktury, o której po kwartale się nie będzie pamiętało, w zasadzie największy argument za tym, by wybrać ofertę na czas określony. W umowach na czas nieokreślony w telefon trzeba wyposażyć się we własnym zakresie.

W ofercie są najróżniejsze telefony takich marek jak Samsung, Huawei, Motorola czy Xiaomi. Wiele modeli można kupić za symboliczną złotówkę na start, a Plush sugeruje zdecydowanie się na raty na 3 lata. W takim wypadku za model Samsung Galaxy A40 płaci się 32 zł miesięcznie, a za Huawei Y7 Prime 2018 Triple Slot - 19 zł co miesiąc.