REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Bankowość

Alior Bank chce wspomóc polski fintech i zaprasza na studia podyplomowe

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na studia podyplomowe w całości poświęcone zagadnieniom finansowych technologii. Partnerem kierunku jest drugi raz z rzędu Alior Bank, dla którego fintech to przede wszystkim szansa na rozwój.

fintech studia alior bank
REKLAMA
REKLAMA

Już rok temu Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uruchomił studia podyplomowe, podczas których można zdobyć wiedzę w zakresie rozwiązań technologicznych, poznać nowoczesne usługi i produkty finansowe, zrozumieć otoczenie prawne, trendy czy zachowania klientów. Wykładowcami są pracownicy naukowi, prawnicy i praktycy biznesu.

Wśród kadry naukowej jest m.in. Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu Fintech w Alior Banku, który drugi rok z rzędu jest partnerem fintechowego kierunku studiów.

Gwałtowny rozwój technologii, idące za nim istotne zmiany w regulacjach oraz ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwaniach klientów, prowadzą do niespotykanej dotychczas transformacji finansowego świata. Tradycyjne instytucje finansowe nie są obojętne wobec tych trendów. Podczas studiów opowiem słuchaczom na podstawie własnych doświadczeń o tym, w jaki sposób korporacje mogą budować efektywny system współpracy ze startupami, jakie wykorzystać do tego narzędzia, na co zwrócić uwagę, jakie stworzyć procedury i procesy – wyjaśnia Daniel Daszkiewicz, który obecnie zarządza zespołami odpowiedzialnymi za budowanie relacji z zewnętrznymi podmiotami poprzez inwestycje funduszu CVC, akcelerator, nawiązywanie umów partnerskich ze startupami, a także za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak trwały nośnik czy otwarta bankowość.

Fintech dla tych, którzy chcą się rozwijać

Podyplomowe studia z fintechu są adresowane do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą rozwijać swoją karierę zawodową zwracając swoją uwagę ku instytucjom finansowym, takich jak banki, fundusze inwestycyjne czy też instytucji publicznych, które regulują nowe technologie w finansach.

Sukces implementowania partnerstw z fintechami często zależy od systemowej gotowości banku na współpracę z firmami zewnętrznymi - przekonuje Daniel Daszkiewicz i obiecuje też pochylić się nad tym zagadnieniem w trakcie swoich wykładów.

W programie studiów znalazły się takie zagadnienia jak sztuczna inteligencja, blockchain, czy otoczenie regulacyjne. W sumie na naukę trzeba poświęcić 2 semestry - 170 godzin zajęć. Obecnie trwa rekrutacja, która potrwa do końca września.

Alior kontynuuje strategię "Cyfrowego Buntownika"

REKLAMA

Zaangażowanie Alior Banku w fintechowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim to część kontynuowanej od lat strategii - „Cyfrowego Buntownika”. W jej ramach Alior buduje współpracę z ekosystemem fintechowym poprzez fundusz corporate venture capital, nawiązywane partnerstwa, a także prowadzi program akceleracyjny, laboratorium badawcze i UX.

W ramach „Cyfrowego Buntownika” Alior Bank aktywnie działa również w zakresie open bankingu i technologii blockchain. Cel całej strategii jest ambitny: nawiązanie 20 partnerstw do 2020 r.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA