1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Biznes

Alior Bank i PZU wybrali 11 najciekawszych fintechów. To dla nich szansa na współpracę z korporacją

Lokowanie produktu

Zaawansowana analityka danych, nowe kanały dotarcia do klientów czy budowa zaangażowania i zapewnienie bezpieczeństwa - to obszary, na których skoncentruje się druga edycja RBL_START.

11.07.2019
10:40
Alior Bank i PZU inaugurują drugą edycję akceleratora RBL_START

RBL_START to 15-tygodniowy program, który pozwoli startupom doszlifować produkt pod okiem ekspertów. Jak prezentują się uczestnicy akceleratora?

Spośród ponad 200 zgłoszeń wybrano najlepszą jedenastkę:

 • Bags Off - platforma e-commerce dla marek, działająca na zasadzie wirtualnej galerii handlowej.
 • BillTech - platforma do opłacania rachunków jednym kliknięciem. Automatycznie importuje e-faktury i umożliwia płatność DotPay.
 • Bonusway - cashback za internetowe zakupy.
 • Domove - obsługa zawierania umów najmu mieszkań oraz uiszczanie opłat dla wynajmującego.
 • Enable:Banking - biblioteka, dokumentacja i narządzia wspomagające korzystanie z bankowych interfejsów.
 • LogicAI - Data scientiści wykorzystujący uczenie maszynowe i zaawansowaną analitykę danych do rozwiązywania potrzeb biznesowych.
 • Luna - środowisko do programowania, procesowania danych i ich wizualizacji.
 • Mobiltek - tworzy rozwiązania w obszarze bankowości mobilnej oraz płatności mobilnych.
 • Trustisto - system dynamicznych komponentów budujących zaufanie i zaangażowanie klienta. Trustisto pozwala tworzyć powiadomienia, które zawierają dowód społeczny, oraz konfigurować środowisko testowe i produkcyjne.
 • Upswot - Automatyczna ocena wiarygodności firmy i tworzenie scoringu. Rozwiązanie usprawnia cyfrową podróż klienta i automatycznie ocenia rzeczywistą wiarygodność firmy, tym samym skracając czas między decyzją MŚP o ubieganiu się o pożyczkę a akceptacją banku.
 • Zappy AI - automatyzacja ręcznych procesów biznesowych. AI nagrywając powtarzalne czynności uczy się i odtwarza je, stale automatyzując poszczególne procesy.
 class="wp-image-969586"
Uczestnicy drugiej edycji wraz z mentorami.

Lista prezentuje najciekawsze kierunki rozwoju branży fintech. To innowacje, które pozwalają sprawniej działać, poruszać się szybciej w biznesowym gąszczu i dostarczać klientom lepsze usługi.

Alior nie jest odosobniony w swoim dążeniu do współpracy ze startupami. Robi to 68 proc. firm z czołowej setki listy FORTUNE500. Integracja korporacji z małymi startupami nie zawsze się udaje, ale program RBL_START zorientowany jest na zmaksymalizowanie efektów.

Stawka jest wysoka, bo wybrani uczestnicy mogą otrzymać możliwość wdrożenia swoich rozwiązań.

Współpraca przebiega na ścieżce projektowej. Zaczyna się od warsztatów, w których biorą udział przedsiębiorcy. Doświadczeniem dzielą się z nimi przedstawiciele nie tylko Alior Banku, ale również partnerów akceleratora: PZU, IBM, Linklaters oraz Mastercard i Microsoft.

Później przychodzi czas na poznanie tajników budowy partnerstw w korporacjach: od spotkań z klientami w laboratorium badawczym, przygotowania business case’u po analizy pod kątem bezpieczeństwa i regulacji. To ostatnie jest szczególnie istotne wobec ewentualnego nawiązania partnerstwa z Alior Bankiem czy PZU.

 class="wp-image-969583"
Inauguracja drugiej edycji.

Program skrojony jest nie tylko pod istniejące firmy, ale również start-upy na wczesnym etapie rozwoju.

Fintechy przyciąga nie tylko możliwość włączenia wyższego biegu swojego rozwoju czy współpracy z korporacją, ale również pozyskania wsparcia finansowego. W czasie pierwszej edycji akceleratora fundusz Venture Capital Alior Banku zainwestował w PayPo. Start-up w listopadzie 2018 pozyskał 4 mln zł poprzez sprzedaż 20 proc. udziałów w spółce.

Demo Day - pokaz efektów akceleratora zaplanowano na listopad 2019 roku.

Wówczas startupy wraz z mentorami zaprezentują swoje pomysły na współpracę z Alior Bankiem i PZU.

Chcesz dowiedzieć się więcej o RBL_START? Przeczytaj:

* Materiał powstał przy współpracy Alior Bankiem.

Lokowanie produktu
Najnowsze