REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Od jutra telewizory LG dogadają się z rozwiązaniami Apple’a. Niestety, bardzo nieliczne

LG już jutro wyda aktualizację systemu webOS, wprowadzającą do niego obsługę standardów AirPlay 2 i Homekit. Niestety, lista modeli które otrzymają wspomniane uaktualnienie jest żałośnie krótka.

24.07.2019
19:16
lg airplay 2 homekit
REKLAMA
REKLAMA

Jutro posiadacze sprzętów Apple’a powinni sprawdzić menu aktualizacji ich telewizora marki LG. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, odbiornik zgłosi dostępność nowego oprogramowania. To aktualizacja systemu webOS, która wprowadza do niego obsługę Apple AirPlay 2 i Apple Homekit.

Niestety, od razu muszę ostudzić wasz entuzjazm. Aktualizacja przewidziana jest wyłącznie dla wprowadzonych w tym roku modeli telewizorów. A więc do tegorocznej linii OLED TV i NanoCell TV, a także (w tym przypadku kilka tygodni później) do modeli UM7x.

Co daje obsługa AirPlay 2 i HomeKit w telewizorach LG?

Dzięki AirPlay 2 możemy na telewizor w banalny sposób wyświetlić treści z naszego iPhone’a, iPada czy Maca. Możemy więc łatwo i wygodnie pokazywać nasze zdjęcia z wakacji na dużym ekranie, puścić na kino domowe jakąś muzykę czy nawet strumieniować filmy w jakości Dolby Vision.

lg airplay 2 homekit class="wp-image-976861"

Homekit to z kolei platforma smart home od Apple’a. Jeżeli budowaliśmy nasz inteligentny dom na fundamentach rozwiązań firmy z Cupertino, to od jutra telewizor LG może stać się częścią homekitowego ekosystemu – możemy nim zdalnie zarządzać z poziomu iOS-a, iPadOS-a czy Siri, w tym włączać i wyłączać odbiornik, zmieniać głośność czy źródło wyświetlanych treści. Telewizor może też być częścią funkcji Sceny w HomeKicie.

Które telewizory LG będą współpracować z AirPlay 2 i Homekit i dlaczego jest ich tak mało?

REKLAMA

Dobre pytanie. LG i Sony należą do dwóch firm mających w tym przypadku szczególnie nonszalanckie podejście do swoich klientów – bo również i japoński konkurent nie planuje wprowadzenia rozwiązań Apple’a do innych urządzeń niż tegoroczne. Warto pamiętać, że AirPlay 2 i Homekit to rozwiązania programowe – nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań, by większość lub wszystkie zeszłoroczne telewizory LG otrzymały obsługę obu formatów.

Szkoda. LG produkuje jedne z najlepszych telewizorów na świecie, jakość linii OLED TV jest niekwestionowana. Platforma telewizyjna tej firmy – system webOS – jest bardzo wygodna i świetnie zaprojektowana. Szkoda jednak, że producent ten ucieka się do takich sposobów, by zachęcić nas do wymiany telewizora na nowszy. Tworząc sztuczne bariery, zamiast dawać nam realne powody do zmiany. Przynajmniej tegoroczni nabywcy OLED TV i NanoCelli mają się z czego cieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA