REKLAMA

Alior Bank testuje ze startupami nowe usługi dla klientów. Te najlepsze włączy do swojej oferty

Po prawie trzech miesiącach spośród 100 startupów z całego świata wyłoniono 8 najlepszych. Razem z nimi Alior Bank testuje nowe rozwiązania dla klientów. Dają sobie na to trzy miesiące.

12.09.2018 15.49
Alior Bank testuje ze startupami nowe rozwiązania dla klientów
REKLAMA
REKLAMA

Program RBL_START Alior Banku ma za zadanie wypracować najlepsze produkty i usługi, które z jednej strony będą docenione przez klientów, a z drugiej wesprą automatyzację procesów bankowych, np. zdalną weryfikację z wykorzystaniem zapisów dyrektywy PSD2 i blockchain.

RBL_START ma trwać trzy miesiące. Nowe rozwiązania mają być przygotowywane wraz z mentorami i partnerami banku. Najlepsze z nich będą wdrożone do oferty Alior Banku.

RBL, czyli buntownik. Cyfrowy buntownik.

Marka RBL obecnie kryje w sobie dwa podmioty: program akceleracyjny dla startupów RBL_START oraz RBL_Lab, czyli laboratorium do pracy nad rozwiązaniami technologicznymi. Skąd taka nazwa? Z konsekwencji.

Wszak strategia Alior Banku na lata 2017–2020 nazywa się “Cyfrowy Buntownik”. Dzięki temu bank, korzystając z najnowszych technologii, ma być jeszcze bliżej klienta. Program akceleracyjny jest kolejnym zaś elementem tej strategii, co zresztą sugeruje sama nazwa. “RBL” jest skrótem od słowa “rebel”, czyli “buntownik”.

Alior Bank testuje nowe usługi w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni.

Alior Bank testuje wraz ze startupami najlepsze rozwiązania przez trzy miesiące. Wszystko w specjalnie zaprojektowanej do tego strefie w Warsaw Spire. Tutaj uczestnicy programu RBL_START otrzymają dostęp do środowiska testowego. Alior Bank utrzymuje, że to jedno z najnowocześniejszych w Polsce laboratoriów do pracy nad rozwiązaniami cyfrowymi.

Tutaj swoje pomysły mogą zgłaszać też sami pracownicy Alior Banku. W bieżących działaniach nad danymi rozwiązaniami będzie można zdalnie pracować z centrali bankowej w Krakowie i Gdańsku.

Sztuczna inteligencja wspiera monitoring klientów.

Alior Bank zbytnio nie ryzykuje. Już wie jakie efekty może przynieść współpraca ze startupami. Ta z VoicePin wprowadziła na bankowe salony DRONN - sztuczną inteligencję, która prowadzi monitoring klientów kluczowych i tych z podwyższonym ryzykiem. Pomoże też w procesie zamykania rachunków osobistych oraz w ramach zajęć egzekucyjnych.

Teraz Alior Bank, w ramach strategii Cyfrowy Buntownik tworzy panaeuropejską platformę, opartą na modelu Open API. Współpracują w tym zakresie z Mastercard i z zagranicznymi fintechami, takimi jak Raisin i solarisBank. Z kolei partnerami programu RBL_Start są: PZU, Giełda Papierów Wartościowych, Huge Thing, Mastercard, IBM, Google Cloud, Amazon i Microsoft.

Alior Bank Startup Accelerator stawia na współpracę fintechów

REKLAMA

Już wcześniej byliśmy świadkami debiutu programu akceleracyjnego Alior Bank Startup Accelerator. Tam przeprowadzono nabór fintechów z całego świata, który trwał do 15 lipca. W ramach programu bank udostępnia m.in. program mentorski, do którego włączą się menedżerowie z różnych obszarów biznesowych, środowisko testowe platformy Open API, miejsce do codziennej pracy, a także możliwość pozyskania finansowania na rozwój produktu.

Uczestnicy programu mają także możliwość uzyskania 150 tys. zł finansowania na rozwój produktu realizowanego w ramach akceleratora. Szczegóły będą ustalane indywidualnie z każdym uczestnikiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA