REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Smartfony Doogee oficjalnie w Polsce - sprawdzamy ofertę producenta

Doogee to kolejna z firm, która chce zaistnieć na rynku telefonów wykorzystując tanie konstrukcje z Chin. Trzeba jednaj przyznać, że bardzo starają się wyróżnić z tłumu licznych konkurentów. Sprawdzimy, czy skutecznie, bo właśnie otwierają się na Polskę.

Smartfony Doogee oficjalnie w Polsce - sprawdzamy modele i ceny
REKLAMA
REKLAMA

Doogee powstało w marcu 2013 r. I od samego początku odnosi niemałe sukcesy… jak na swój wiek. Trudno spodziewać się po hiszpańskim startupie, że ten od razu zagrozi Samsungowi czy Apple’owi. Ten młody producent sprzedał jednak w ubiegłym roku 3 mln telefonów, a od początku swojego istnienia 17 mln. Całkiem nieźle, jak na firmę, której rozmiar i wiek kojarzy się z nalepianiem własnego logo na generyczne chińskie konktrukcje.

Za to ostatnie zdanie przedstawiciele Doogee by się jednak na mnie obrazili. A nawet potrafiliby przedstawić kilka kontrargumentów. W nadesłanym na adres naszej redakcji komunikacie prasowym czytamy, że w centrum badawczo-rozwojowym Doogee zlokalizowanym w Shenzhen w Chinach trwają prace nad wieloma innowacyjnymi produktami.

Wśród nich znajdziemy m.in. zaprezentowany w wersji koncepcyjnej na targach MwC w Barcelonie model Mix3 z dużym bezramkowym ekranem (zajmuje 98 proc. powierzchni frontu telefonu). Wyświetlacz tego telefonu ma wbudowany czytniki linii papilarnych oraz obsługuje force-touch.

W firmie trwają również prace nad koncepcyjnymi projektami, które prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży dopiero w dalszej przyszłości. Wśród nich znajdują się modułowy smartfon o wysokiej wytrzymałości, urządzenie z elastycznym ekranem, a nawet projekt częściowo przezroczystego telefonu o nazwie Doogee TT.

Oto oferta Doogee w Polsce

Doogee X60L
Doogee X60L

Aktualne portfolio telefonów Doogee podzielone zostało na cztery linie produktów. Seria X to niedrogie telefony z ekranami o przekątnych 5,3 lub 5,5 cala i proporcjach 18:9, podwójnymi aparatami, metalowymi obudowami, hartowanym szkłem 2.5D i czytnikiem linii papilarnych na bocznej ramce urządzenia oraz rozpoznawaniem twarzy.

Doogee BL5000
Doogee BL5000

Telefony serii BL to linia przeznaczona dla osób, dla których najważniejszy jest czas pracy urządzenia. Najmniejszy akumulator w tej serii telefonów ma pojemność 5050 mAh a największy 12000 mAh. Zawierają też podwójny aparat, ładowanie bezprzewodowe, wyświetlacz Full HD i 64 GB pamięci.

Doogee S55
Doogee S55

Telefony z serii S należą do kategorii rugged czyli sprawdzą się przede wszystkim w ekstremalnych warunkach. Ich obudowy zostały wykonane, w zależności od modelu, z aluminium i poliwęglanu lub nawet z Kevlaru. Urządzenia spełniają normę IP68, a zatem są odporne na wszelkiego rodzaju upadki, kurz, pył czy zanurzenie w wodzie. Poza podwyższoną wytrzymałością w telefonach z tej serii zastosowano (w zależności od modelu) pojemne baterie, ładowanie bezprzewodowe, wykorzystanie podwójnych aparatów zarówno z tyłu jak i z przodu urządzenia, boczny czytnik linii papilarnych czy pamięć 128 GB.

Doogee MIX2
Doogee MIX2

Ostatnią z linii jest Mix. Urządzenia z tej serii oferują najlepsze podzespoły w telefonach Doogee, co przekłada się na wyższą wydajność. W Mix dostępne są telefony z systemem podwójnych aparatów z tyłu i z przodu, matrycą głównego aparatu o rozdzielczości 16 MP, procesorem helio P25 czy odblokowywaniem urządzenia za pomocą skanu twarzy.

Za najtańszy model zapłacimy mniej niż 300 zł.

REKLAMA

Wyłącznym dystrybutorem telefony Doogee w Polsce jest spółka MB Mobile. Ceny urządzeń z serii X kształtują się na poziomie 279 - 450 złotych, seria BL mieści się w widełkach od 690 do 780 złotych, seria S to koszt od 520 do 1470 złotych, natomiast ceny urządzeń z serii Mix to wydatek w przedziale od 499 do 1470 złotych.

Telefony są już dostępne online w sklepach Neonet i MediaExpert. W najbliższych dniach wybrane modele znajdą się także w stacjonarnej sieci sprzedaży MediaExpert. Urządzenia zakupione w oficjalnej dystrybucji mają pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe zapewnione przez S.B.E Polska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA