REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Smartfony Doogee oficjalnie w Polsce - sprawdzamy ofertę producenta

Doogee to kolejna z firm, która chce zaistnieć na rynku telefonów wykorzystując tanie konstrukcje z Chin. Trzeba jednaj przyznać, że bardzo starają się wyróżnić z tłumu licznych konkurentów. Sprawdzimy, czy skutecznie, bo właśnie otwierają się na Polskę.

12.07.2018
16:39
Smartfony Doogee oficjalnie w Polsce - sprawdzamy modele i ceny
REKLAMA
REKLAMA

Doogee powstało w marcu 2013 r. I od samego początku odnosi niemałe sukcesy… jak na swój wiek. Trudno spodziewać się po hiszpańskim startupie, że ten od razu zagrozi Samsungowi czy Apple’owi. Ten młody producent sprzedał jednak w ubiegłym roku 3 mln telefonów, a od początku swojego istnienia 17 mln. Całkiem nieźle, jak na firmę, której rozmiar i wiek kojarzy się z nalepianiem własnego logo na generyczne chińskie konktrukcje.

Za to ostatnie zdanie przedstawiciele Doogee by się jednak na mnie obrazili. A nawet potrafiliby przedstawić kilka kontrargumentów. W nadesłanym na adres naszej redakcji komunikacie prasowym czytamy, że w centrum badawczo-rozwojowym Doogee zlokalizowanym w Shenzhen w Chinach trwają prace nad wieloma innowacyjnymi produktami.

Wśród nich znajdziemy m.in. zaprezentowany w wersji koncepcyjnej na targach MwC w Barcelonie model Mix3 z dużym bezramkowym ekranem (zajmuje 98 proc. powierzchni frontu telefonu). Wyświetlacz tego telefonu ma wbudowany czytniki linii papilarnych oraz obsługuje force-touch.

W firmie trwają również prace nad koncepcyjnymi projektami, które prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży dopiero w dalszej przyszłości. Wśród nich znajdują się modułowy smartfon o wysokiej wytrzymałości, urządzenie z elastycznym ekranem, a nawet projekt częściowo przezroczystego telefonu o nazwie Doogee TT.

Oto oferta Doogee w Polsce

Doogee X60L class="wp-image-767569"
Doogee X60L

Aktualne portfolio telefonów Doogee podzielone zostało na cztery linie produktów. Seria X to niedrogie telefony z ekranami o przekątnych 5,3 lub 5,5 cala i proporcjach 18:9, podwójnymi aparatami, metalowymi obudowami, hartowanym szkłem 2.5D i czytnikiem linii papilarnych na bocznej ramce urządzenia oraz rozpoznawaniem twarzy.

Doogee BL5000 class="wp-image-767533"
Doogee BL5000

Telefony serii BL to linia przeznaczona dla osób, dla których najważniejszy jest czas pracy urządzenia. Najmniejszy akumulator w tej serii telefonów ma pojemność 5050 mAh a największy 12000 mAh. Zawierają też podwójny aparat, ładowanie bezprzewodowe, wyświetlacz Full HD i 64 GB pamięci.

Doogee S55 class="wp-image-767560"
Doogee S55

Telefony z serii S należą do kategorii rugged czyli sprawdzą się przede wszystkim w ekstremalnych warunkach. Ich obudowy zostały wykonane, w zależności od modelu, z aluminium i poliwęglanu lub nawet z Kevlaru. Urządzenia spełniają normę IP68, a zatem są odporne na wszelkiego rodzaju upadki, kurz, pył czy zanurzenie w wodzie. Poza podwyższoną wytrzymałością w telefonach z tej serii zastosowano (w zależności od modelu) pojemne baterie, ładowanie bezprzewodowe, wykorzystanie podwójnych aparatów zarówno z tyłu jak i z przodu urządzenia, boczny czytnik linii papilarnych czy pamięć 128 GB.

Doogee MIX2 class="wp-image-767548"
Doogee MIX2

Ostatnią z linii jest Mix. Urządzenia z tej serii oferują najlepsze podzespoły w telefonach Doogee, co przekłada się na wyższą wydajność. W Mix dostępne są telefony z systemem podwójnych aparatów z tyłu i z przodu, matrycą głównego aparatu o rozdzielczości 16 MP, procesorem helio P25 czy odblokowywaniem urządzenia za pomocą skanu twarzy.

Za najtańszy model zapłacimy mniej niż 300 zł.

REKLAMA

Wyłącznym dystrybutorem telefony Doogee w Polsce jest spółka MB Mobile. Ceny urządzeń z serii X kształtują się na poziomie 279 - 450 złotych, seria BL mieści się w widełkach od 690 do 780 złotych, seria S to koszt od 520 do 1470 złotych, natomiast ceny urządzeń z serii Mix to wydatek w przedziale od 499 do 1470 złotych.

Telefony są już dostępne online w sklepach Neonet i MediaExpert. W najbliższych dniach wybrane modele znajdą się także w stacjonarnej sieci sprzedaży MediaExpert. Urządzenia zakupione w oficjalnej dystrybucji mają pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe zapewnione przez S.B.E Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA