REKLAMA

Google właśnie wybrał najlepsze gry i aplikacje na Androida - pełna lista

Google właśnie zaktualizował swoją listę Android Excellence, czyli wybór gier i aplikacji, które najlepiej wykorzystują potencjał Zielonego Robota i dostosowują się do jego możliwości.

Android Excellence 2018 - oto najlepsze gry i aplikacje na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Sklep Play to studnia bez dna. Znajdziemy tam setki tysięcy, jeśli nie miliony aplikacji, z czego znakomita większość… jest totalnie niewarta uwagi. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Google’owi udało się jednak znacząco ograniczyć widoczność tych śmieciowych programów. Użytkownicy nie są zalewani poleceniami klonów popularnych gier ani aplikacjami, których jedynym celem jest wyświetlanie reklam pod pretekstem użyteczności.

Google właśnie wybrał najlepsze gry i aplikacje na Androida - pełna lista class="wp-image-661525" title="Google właśnie wybrał najlepsze gry i aplikacje na Androida - pełna lista"

Android Excellence, czyli najlepsze z najlepszych

Google wyróżnia tych programistów, którzy tworząc swoje aplikacje w pełni dostosowali się do wytycznych i w pełni wykorzystują możliwości Androida.

Nie zawsze są to aplikacje najbardziej popularne i znane wszystkim. Nie są to też aplikacje najczęściej pobierane przez użytkowników. To programy, które sam Google uznał za warte uwagi.

Przyjrzyjmy się, co lista Android Excellence proponuje nam w tym roku.

Najlepsze aplikacje na Androida – Android Excellence 2018

Pełną listę wyróżnionych programów znajdziecie tutaj. Nie wszystkie są dostępne w naszym regionie. Z tych, które możemy w pełni wykorzystać w Polsce znaczek „excellence” otrzymały:

  • AirBnb – aplikacja do rezerwacji noclegów na całym świecie. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy często podróżują.
  • LinkedIn – serwis społecznościowy skupiony wokół korpo-świata. Jeśli chcesz nawiązać kontakty biznesowe, to wciąż lepsza opcja niż Facebook.
  • EyeFM – edytor zdjęć, stock fotograficzny i platforma edukacyjna w jednym. To aplikacja, która pozwoli nauczyć się robić lepsze zdjęcia i do tego na nich zarobić.
  • IFTTT – aplikacja do automatyzowania zadań. Jako że integruje się z większością popularnych usług i programów, zautomatyzować można w niej praktycznie wszystko.
  • Stocard – aplikacja do przechowywania kart lojalnościowych. Jeśli często robisz zakupy w różnych sklepach, to jedna z najlepszych opcji do trzymania wszystkich kart w jednym miejscu.
  • YAZIO – licznik kalorii. Piękna, prosta i przejrzysta aplikacja pozwalająca nie tylko pilnować, ile kalorii spożywamy, ale też rozplanować plan żywieniowy zależnie od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.
  • ViewRanger – program do planowania górskich wypraw i tras rowerowych. W aplikacji możemy też podejrzeć wybrane miejsce w rozszerzonej rzeczywistości, a przygotowaną trasę zgrać do zegarka z Android Wear.
  • Clue – program do rejestrowania cyklów menstruacyjnych dla kobiet. Z ponad dziesięcioma milionami pobrań i pięknym interfejsem.
  • WeVideo Editor – prosty program do edycji wideo na smartfonie. Nie złożymy w nim Oskarowej produkcji, ale do szybkiego sklecenia ze sobą kilku klipów do social media nada się w sam raz.
  • Fabulous – aplikacja rozwoju osobistego z minimalną dozą kołczingowych bzdur. Wybierasz cel, a program pomaga ci go osiągnąć, stawiając przed tobą kolejne wyzwania i motywując do działania. Fabulous jest też jedną z najpiękniejszych aplikacji na Androida, dzięki czemu zyskał tytuł Aplikacji Roku i zajmuje stałe miejsce w sekcji „Wybór Google Play”.
  • Journey – definitywnie najlepsza aplikacja do prowadzenia dziennika i rejestrowania wspomnień, przebijająca urodą i funkcjonalnością nawet popularne DayOne z iOS.
  • Ditty – aplikacja z gatunku „głupawe ale fajne”. Program zamienia wpisany tekst w… piosenkę. Nie do końca rozumiem użyteczność aplikacji, ale Google musiał dostrzec w niej coś specjalnego.
  • Blinkist – tu z kolei mamy aplikację z gatunku „mądre i potrzebne”. Blinkist za skromną miesięczną opłatą pozwala zapoznać się z doskonale opracowanymi streszczeniami książek non-fiction w formie tekstowej lub audiobookowej. Kapitalna aplikacja dla tych, którym brak czasu na czytanie i chcą poznać tylko najważniejsze informacje z danej książki.
  • Musixmatch – program z tekstami piosenek, synchronizujący się z YouTube’em, Spotify i innymi serwisami streamingowymi. Prawdopodobnie największe źródło tekstów piosenek na świecie.

Wszystkie aplikacje wyróżnione przez Google znajdziesz tutaj.

Najlepsze gry na androida – Android Excellence 2018

Bardzo ciekawie prezentuje się lista gier wyróżniona przez Google’a. Choć okupują ją głównie popularne pozycje, nie zabrakło kilku mniej znanych perełek, które zdecydowanie warto zainstalować.

REKLAMA
  • Agent A – jedna z takich właśnie perełek. Ta gra logiczna ma ledwo 10 tys. pobrań w Sklepie Play, ale patrząc na jej oprawę audio-wizualną nie dziwię się, że została wyróżniona przez Google’a.
  • Fire Emblem Heroes – strategia wprost od Nintendo, bazująca na legendarnej serii jRPG. Nie przypadnie do gustu fanom serii, ale powinna się spodobać miłośnikom gier turowych.
  • Lumino City – kolejna perełka, mająca ledwie 10 tys. pobrań, a zasługująca na znacznie więcej. To interaktywne puzzle, których największym wyróżnikiem jest fakt, iż grafika powstała w technice fotogrametrii, a wykorzystane mapy to rzeczywiste makiety i modele, stworzone przez ludzi, a następnie sfotografowane i przeniesione do świata gry.
  • Dead Warfare: Zombie – gra, jakich wiele. Wybieramy bohatera, dostajemy do ręki broń i strzelamy do nacierających hord nieumarłych starając się wytrwać jak najdłużej. Dobry zabijacz czasu, ale raczej niezbyt wyrafinowana rozrywka.
  • Bit Heroes – MMORPG utrzymane w klimacie klasycznych dungeon crawlerów minionej epoki. Coś dla tych, którzy z nostalgią wspominają erę piksela łupanego.
  • Modern Combat Versus – sieciowa odsłona popularnej strzelanki na Androida. Zdaniem wielu – „taki Titanfall, tylko że na telefon”.
  • Bloons 2 Supermonkey – klasyczny zabijacz czasu. Wcielamy się w latającą super-małpę, której zadaniem jest przebić wszystkie balony świata. Nie brzmi porywająco, ale gameplay wciąga jak diabli.
  • Old Man’s Journey – ta gra zasługuje na stukrotnie więcej pobrań niż dotychczas. To piękna, choć krótka gra przygodowa, z absolutnie prześliczną oprawą audiowizualną i chwytającą za serce historią. Pozycja obowiązkowa.
  • The Walking Dead No Man’s Land – zaskakująco dobra gra turowa w świecie The Walking Dead, ściśle zintegrowana z serialem. Przy okazji premiery siódmego sezonu serialu, twórcy zacieśnili tę integrację, wiążąc ją bezpośrednio z cyklem wydawniczym produkcji. Gratka dla fanów.
  • Last Day on Earth – gra MMORPG łącząca element strategiczne, gry akcji i survivalu w świecie apokalipsy zombie. Gracze dostają też do dyspozycji zaawansowany system craftingu, by tworzyć bronie pomagające im przetrwać nocne natarcia nieumarłych.
  • Futurama: Worlds of tomorrow – gra na licencji popularnego serial animowanego. Gracze budują własne miasto, walczą z kosmitami i tworzą własne fabuły, a wszystko to w oparach typowego dla Futuramy, absurdalnego humoru.
  • War Wings – kapitalna gra zręcznościowa, w której zasiadamy za sterami klasycznych samolotów bojowych z okresu II Wojny Światowej. Oprócz rewelacyjnego gameplayu gra oferuje też piękną oprawę wizualną, która staje się tym piękniejsza, im mocniejszy jest smartfon, który posiadamy.
  • Idle Heroes – gra reklamowana tak nachalnie i w tak wielu miejscach, że wielu użytkowników nie może na nią patrzeć, choć nigdy w nią nie grało. Prosty RPG z gatunku F2P (czy raczej pay for win), nastawiony na koszenie kasy na mikropłatnościach. Chyba najbardziej zastanawiający wybór Android Excellence 2018.
  • Lords Mobile – mobilny RTS/MMO, przyciągający miliony graczy z całego świata. 50 milionów pobrań mówi samo za siebie, gracze kochają ten tytuł. Ostrzegamy jednak, że to propozycja dla tych, którzy cierpią na nadmiar wolnego czasu.
  • Dancing Line – gra twórców popularnego Piano Tiles z polskim akcentem. Gra opiera się na rytmicznym przemieszczeniu się po planszy coraz dłuższym wężem, zbierając przy okazji bonusy. Tym, co najbardziej wyróżnia Dancing Line, jest przepiękny soundtrack, skomponowany przez Łukasz Michalskiego, trójmiejskiego kompozytora i producenta. Warto zagrać dla samej muzyki!
  • Dragon Project – japońskie MMORPG w klimacie Monster Huntera. Gracze solo lub w drużynach mierzą się z ogromnymi stworami, a całość interakcji sprowadza się do… naciskania podpowiadanych przez grę przycisków jednym palcem.

Wszystkie gry wyróżnione przez Google znajdziesz tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA