REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zbliża się Blizzcon, święto miłośników gier Blizzarda. Co dostajemy za 200 dol.?

28 i 29 października 2005 roku ponad osiem tysięcy fanów World Of Warcraft mogło zagrać krwawymi elfami, wypróbowując nadchodzący dodatek do gry The Burning Crusade.  Działo się to na pierwszym w historii Blizzconie - konferencji poświęconej uniwersom stworzonym przez firmę Blizzard.

17.10.2017
14:02
Co dostajemy za 200 dol., czyli Blizzcon 2017 w pigułce
REKLAMA
REKLAMA

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dodatek The Burning Crusade ukazał się dopiero w 2007 roku. Od tamtego czasu standardem stało się, że w trakcie Blizzconu można zobaczyć nowości dotyczące Blizzarda o wiele wcześniej niż reszta świata.

Blizzcon od swojej pierwszej edycji w 2005 roku stał się mekką dla fanów gier Blizzarda. Jeśli lubiłeś Warcraft, Starcraft lub Diablo, było to miejsce, gdzie mogłeś spotkać twórców swoich ulubionych gier i gdzie mogłeś jako pierwszy zobaczyć i dotknąć zapowiadanych dopiero nowości.

Zbliża się Blizzcon. class="wp-image-609020"

Od tamtego czasu Blizzcon jest konferencją (a może raczej - konwentem) prawie coroczną. Zrezygnowano z jej organizacji jedynie dwukrotnie. Jej atrakcyjności sprzyja również fakt, że liczba miejsc zawsze jest ograniczona - sprzedawane jest zawsze około 25 tys. biletów. W związku z tym wyprzedają się one w ciągu kilku godzin, mimo że ostatnio kosztują 200 dolarów. Ograniczenie miejsc wiąże się z wybraną lokalizacją: jest to centrum konferencyjne Anaheim Convention Center w Anaheim w Kalifornii.

 class="wp-image-609011"

Fani, którzy nie mogli kupić biletu na Blizzcon lub nie mogą udać się do Kalifornii, mogą zainwestować w tzw. bilet wirtualny. Pozwala on na oglądania na żywo (oraz później jako wideo na życzenie), wszystkich paneli i spotkań w trakcie konferencji. Oprócz dostępu do streamów, każdy posiadacz wirtualnego biletu otrzymuje również dostęp do wszystkich wirtualnych prezentów w grach, które otrzymują odwiedzający Anaheim fizycznie. Jedyne, czego nie dostają wirtualni uczestnicy, to słynna Blizzcon Goody Bag - torby z upominkami typu koszulki czy maskotki.

Co dostajemy za 200 dolarów?

Wstęp na niezliczone występy, turnieje i spotkania z twórcami. Atrakcje odbywają się równolegle - trzeba wybierać to, co nas najbardziej interesuje. W tym samym czasie, ale w różnych miejscach mogą odbyć się spotkania poświęcone nowym treściom w World of Warcraft, turniej Hearthsone czy zapowiedź dodatków do Overwatch.

 class="wp-image-609026"

Stałymi częściami Blizzconu są turnieje e-sportu oraz konkurs na najlepszy cosplay. Cosplaye przedstawiane na Blizzconie należą do najlepszych w swojej dziedzinie i często wymagają miesięcy przygotowań.

Blizzcon 2017 class="wp-image-609005"
W finale Blizzconu występują znane zespoły - w tym roku będzie to Muse (By Ian Muttoo from Mississauga, Canada - Muse in Toronto, CC BY-SA 2.0, Link)

Na zakończenie Blizzconu zawsze odbywa się koncert finałowy. Występowali tam tacy artyści jak Ozzy Osbourne, Metallica, Tenacious D, Foo Fighters czy Linkin Park. Jak widać, Blizzard nie bierze jeńców i jest to pierwsza liga rockowo-metalowa. Często występuje też złożony z pracowników firmy zespół metalowy Elite Tauren Chieftains (ten, którego koncert możemy zobaczyć w World Of Warcraft w trakcie trwania jarmarku Darkmoon Fair).

Co czeka nas w tym roku?

W tym roku Blizzcon odbędzie się 3 i 4 listopada. Po ceremonii otwarcia, czyli jedynym wydarzeniu, które nie dzieje się równocześnie z innymi, wszystkie inne panele i spotkania odbywać się będą równolegle. Zobaczymy spotkania poświęcone World Of Warcraft (m.in. What’s next - zapowiedź nowości i zmian w grze, lub The Art Of World Of Warcraft - spotkanie poświęcone artystom i animatorom związanym z grą). Kilka paneli wyróżnia się swoją oryginalności: np. Women of Warcraft (o kobietach i grających je aktorkach) oraz Under The Hood - spotkanie z inżynierami odpowiedzialnymi za działanie serwerowej strony gry.

Blizzcon 2017 class="wp-image-609002"

Dużo uwagi poświęcono też Overwatch - jest to ostatnio największy hit firmy. Oprócz spotkań z twórcami będzie można kibicować graczom konkurującym w turnieju Overwatch World Cup. To nie jedyny turniej e-sportowy w tym roku: w Anaheim odbędzie się również Hearthstone Innvitational, WoW Arena World Championship, Starcraft II Global Finals oraz turniej Heroes Of The Storm. Na koniec, w trakcie finału całości konferencji zagra znany zespół Muse.

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Prawdopodobnie uwaga skupiona będzie przede wszystkim na World Of Warcraft, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Overwatch. Nie spodziewam się wielkich nowości na temat Diablo i Starcraft (choć mają kilka poświęconych sobie paneli).

Blizzcon 2017 class="wp-image-609035"
REKLAMA

Niemal na pewno Blizzard ogłosi też pierwsze szczegóły kolejnego dodatku do World Of Warcraft i być może zaprezentuje jego trailer. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to dodatek poświęcony Kul Tiras i pojawi się w nim postać Jainy Proudmoore, która wita nas z oficjalnego plakatu Blizzconu 2017.

Spider’s Web będzie obecny w tym roku w Anaheim, i na pewno będzie można u nas przeczytać i zobaczyć wiadomości z pierwszej ręki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA