REKLAMA

Takiej fuzji w polskim VoD jeszcze nie było. Materiały z Player.pl i Ipli od teraz dostępne w jednym miejscu

Wielka roszada na polskim rynku VOD. Materiały z Player.pl i z Ipli od dziś obejrzymy pod jednym wspólnym szyldem, w serwisie VoD.pl.

06.09.2017 19.28
VoD.pl od teraz z materiałami z Ipli i Player.pl. Takiej fuzji jeszcze nie było
REKLAMA
REKLAMA

Takiej fuzji jeszcze nie widzieliśmy. Dzisiejszy dzień to początek wielkiej współpracy ogromnych polskich podmiotów medialnych. Grupa TVN (i należący do niej Player.pl) oraz Cyfrowy Polsat (i jego Ipla) od dziś zaczynają udostępniać własne materiały w serwisie VoD.pl należącym do Grupy Onet-RAS Polska.

Tym samym oferta VoD.pl znacznie się poszerzyła. Wchodząc na stronę główną serwisu widzimy serial Pierwsza Miłość produkcji Polsatu, a tuż za nim premierowy odcinek Diagnozy, czyli nowego serialu TVN-u. Player i Ipla mają również swoje podstrony w serwisie VoD.pl, na których widzimy tylko materiały danego usługodawcy.

Vod.pl Ipla i Player.pl class="wp-image-589374"
Programy TVN można obejrzeć w serwisie VoD.pl

Jeśli chodzi o zasoby, na VoD.pl znajdziemy już całą bibliotekę Player.pl. W przypadku Ipli dostępne są wybrane treści, w tym głównie seriale i programy telewizyjne, także te archiwalne.

Nie oznacza to, że Player i Ipla rezygnują z własnych platform.

Oba serwisy nadal są dostępne pod swoimi dotychczasowymi adresami. Dla obu serwisów widoczność w VoD.pl może znacznie poprawić zasięgi. VoD.pl notowało w maju ok. 3 mln realnych użytkowników, Player.pl - 2,18 mln, a Ipla - 1,36 mln.

Vod.pl Ipla i Player.pl class="wp-image-589376"
Grupa TVN udostępnia też własne kanały w usłudze VoD.pl.

Ipla postanowiła zachować tylko dla siebie swój największy wyróżnik, czyli pakiety kanałów nadawanych na żywo oraz transmisje sportowe. Z kolei Player.pl udostępnił wszystko, łącznie z pakietami telewizji na żywo. Możemy wykupić dostęp do kanałów z poziomu VoD.pl.

Zarząd TVN podkreśla, że Player.pl nadal zapewnia całą infrastrukturę, ponieważ serwis VoD.pl posiłkuje się embedami (zagnieżdżonym wideo) z Player.pl. Ponadto Grupa TVN nadal zajmuje się obsługą reklam w swoim serwisie.

Obecnie połączone siły widać tylko na stronie WWW. Na aplikacje musimy poczekać.

Vod.pl Ipla i Player.pl class="wp-image-589375"
Ipla udostępnia w VoD.pl wybrane seriale i programy, także archiwalne.

Wszystkie trzy serwisy pozostają przy własnych aplikacjach mobilnych. Szkoda, bo aplikacje VoD w Polsce to temat-rzeka. Niestety, większość z nich jest traktowana po macoszemu, co w dobie Smart TV i łatwo dostępnych przystawek telewizyjnych z Androidem nie powinno mieć miejsca.

REKLAMA

Trudno mówić o wchłonięciu rywali, ale współpraca trzech podmiotów jest ładną ilustrację tego, kto rozdaje karty w polskim internecie. Cyfrowy Polsat i TVN musiały uznać wyższość hegemona rodzimej sieci, czyli Grupy Onet-RASP.

Z kolei dla Onetu jest to wyścig zbrojeń przeciwko WP. Oba portale bardzo mocno stawiają na treści wideo i na własne ramówki, dlatego współpraca Onetu z TVN-em i Polsatem to nieszczególnie dobra wiadomość dla WP.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA