Jak obejrzeć dobre kino? Na wielkim ekranie w plenerze, na kanapie w domu albo gdziekolwiek na smartfonie

Lokowanie produktu

Jak połączyć dobre kino z wakacyjnymi podróżami, urlopem oraz wypoczynkiem? Bardzo łatwo. Wystarczy odpoczywać tam, gdzie kino jest dostępne na wyciągnięcie ręki. 

Filmowe lato z Orange, Środy z Orange i Valerian - telekom stawia na kino

Lato to okres wielkich hollywoodzkich blockbusterów, a także wakacyjnego wypoczynku. Nareszcie można nadrobić zaległości, jakie od początku roku zaczęły gromadzić się na prywatnych listach filmowych. Z drugiej strony, szkoda by było spędzać całe lato przed ekranem telewizora, leżąc na kanapie w salonie. Na szczęście istnieją inicjatywy, dzięki którym dobre kino trafiło do wielu pięknych turystycznych miejscowości rozlokowanych na terenie całej Polski.

Dobre kino na lato - opcja numer 1 - plenerowe seanse w turystycznych rejonach Polski.

Filmowe Lato z Orange i Multikinem to plenerowe seanse w 34 miejscowościach, które lubimy odwiedzać w okresie wakacji. Dmuchane ekrany na świeżym powietrzu pojawiły się m. in. w nadmorskim Świnoujściu, Kołobrzegu, oraz Krynicy Morskiej..

Bezpłatne pokazy w centralnej Polsce zawitają do Gniezna, Inowrocławia, Ciechocinka oraz Goluba. Na zachodzie będzie to Łagów i Karpacz, a na wschodzie Białowieża, Drohiczyn, Zamość i Janów Lubelski. Na górzystym południu filmy zobaczymy odwiedzając Szczawnicę, Rabkę Zdrój, Białkę Tatrzańską oraz mój ulubiony Żywiec. To tylko część ze wszystkich miejscowości, w jakich pojawi się Orange i Multikino ze swoim repertuarem. Pełną listę miejsc wartych odwiedzenia, w których odbędzie się plenerowa impreza, znajdziecie na oficjalnej witrynie Filmowego lata z Orange.

 class="wp-image-579198"

W darmowej ofercie Orange oraz Multikina znajduje się 14 zróżnicowanych produkcji. Ich wspólne mianowniki to po pierwsze wysoka jakość realizacji, po drugie treść odpowiednia dla możliwie szerokiej grupy odbiorców. Organizatorzy wybrali takie filmy, które powinny odpowiadać zarówno amatorom wyciskaczy łez i fanom komedii.

Jeżeli miałbym polecić wam jeden film z plenerowej oferty Filmowego Lata z Orange, wskazałbym na kapitalną francuską produkcję Nietykalni. Dramat z domieszką komedii poświęcony sparaliżowanemu milionerowi ma w sobie niesamowitą siłę. Moc, którą chwyta za serce widzów w każdym wieku i o zróżnicowanych upodobaniach. Co ciekawe, produkcja z 2011 roku jest dzisiaj bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę europejskie zderzenie cywilizacji oraz kryzys imigrancko-uchodźczy, rozgrywający się na naszych oczach.

Filmowe Lato z Orange to również polskie kino. W trakcie darmowych plenerowych pokazów będzie wyświetlany Miś z 1980 r. w reżyserii Stanisława Barei. To kultowa komedia, którą warto sobie przyswoić również dzisiaj, pomimo zmiany ustrojowej dokonanej w naszym kraju. Fanom bardziej skomercjalizowanego kina może przypaść do gustu Last Vegas z weteranami Hollywood, za to miłośnikom ckliwej kinematografii na pewno spodoba się Zacznijmy od nowa z hipnotyzującą Keirą Knightley.

Dobre kino na lato - opcja numer 2 - filmy, seriale oraz telewizja w kieszeni urlopowicza.

Netflix, HBO GO, Showmax - większość czytelników Spider’s Web doskonale zna płatne platformy VoD, które działają na terenie naszego kraju. Usługa Orange TV Go to mobilny dostęp do sporej bazy filmów i seriali dedykowany posiadaczom pakietów Orange TV. Program bez problemu pobierzecie zarówno na Androida, jak również system iOS zasilający iPhone’y oraz iPady. Do tego aplikacja działa jednocześnie na trzech różnych urządzeniach. Oznacza to, że swoje ulubione filmy i seriale mogą w tym samym czasie oglądać różni domownicy.

W bibliotece Orange TV Go znalazłem wiele najnowszych tytułów. Na platformie VoD można obejrzeć niesamowity psychologiczny horror Split (2016), którym reżyser M. Night Shyamalan powraca do pierwszej ligi hollywoodzkich producentów. Miłośnikom akcji polecam z kolei zaskakująco dobre Kong: Wyspa Czaszki (2017). Twórcy tego tytułu umiejętnie bawią się konwencją filmu o wielkich potworach, nadając mu zadziwiająco wiele świeżości. Kontynuacji kultowego Trainspotting chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, tak samo jak doprawionego erotyką romansu Ciemniejsza Strona Greya (2017).

Zaskoczyłem się bogatą ofertą najnowszych filmów. Na Orange TV Go znajduje się świeżutka animacja Resident Evil: Vendetta (2017), która raptem przed chwilą miała swoją premierę. W bibliotece znalazłem również Łotra Jeden (2017) osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen, na którego wciąż czekają subskrybenci Netfliksa. Przewagą tej usługi nad Netfliksem czy Showmaksem jest również dostęp do programów telewizyjnych emitowanych na żywo, które możemy oglądać w podróży, na ekranie smartfonu, tabletu czy laptopa.

 class="wp-image-579200"

Dobre kino na lato - opcja numer 3 - wielkość ma znaczenie.

Będąc przy ekranach, wielkość ma znaczenie. Chociaż coraz częściej konsumujemy treści  mobilnie, ulubionym miejscem filmowych seansów Polaków wciąż pozostaje domowy salon oraz kino. Będąc przy tym pierwszym, abonenci telewizji Orange bez problemu obejrzą wszystkie wyżej wymienione filmy, wygodnie w zaciszu własnego mieszkania. Do tego wiele seriali oraz produkcji pełnometrażowych można odbierać w jakości 4K, co wyróżnia tę ofertę na tle konkurencji.

Za 99 zł miesięcznie Orange oferuje pełen pakiet - połączenie internetowe (gdzie to możliwe wykorzystujące nowoczesny światłowód) do 100 Mb/sek, abonament komórkowy z nielimitowanymi rozmowami oraz SMS-ami/MMS-ami, telefon domowy z nielimitowanymi rozmowami na inne numery domowe, a także telewizję w Pakiecie Optymalnym, składającą się na prawie setkę kanałów, w tym 39 w jakości HD. Plusem oferty Orange Love są również trzy miesiące darmowego HBO. W sam raz na premierę nowego sezonu Gry o tron.

To nie pierwsze filmowe lato z Orange ani nie pierwsza filmowa inicjatywa „pomarańczowych”. Telekom ma rękę do filmów.

Orange jest globalnym koproducentem najnowszego projektu Luca Bessona - Valerian i Miasto Tysiąca Planet. To najdroższe przedsięwzięcie science fiction realizowane poza Hollywood, z takimi gwiazdami jak Cara Delevingne, Rihanna, Dane DeHaan, Clive Owen czy Ethan Hawke w rolach głównych. Poziom zagęszczenia efektów specjalnych na megabajt cyfrowej taśmy filmowej jest gigantyczny. Wierzę jednak, że reżyser Leona Zawodowca oraz Piątego Elementu zaserwuje nam więcej niż tylko serię efekciarskich ujęć. Wskazują na to pierwsze recenzje zachodnich krytyków, którzy mieli już przyjemność zobaczyć film.

W Polsce Valerian i Miasto Tysiąca Planet zadebiutuje już 4 sierpnia, będąc jednym z najważniejszych letnich blockbusterów. Z tej okazji zbliżającej się premiery można zobaczyć rozszerzony zwiastun oraz specjalne wideo zza kulis, wyprodukowane specjalnie dla Orange. Warto pójść na film w ramach akcji Środy z Orange. Drugi bilet dla osoby towarzyszącej macie wtedy za darmo, o ile jesteście klientami telekomu. Ach – no i na barze Multikina obowiązuje 15-proc. zniżka.  Tych, którzy z jakiegoś powodu do kina nie będą mogli się wybrać uspokajam. Jako koproducent filmu Luca Bessona, Orange na pewno szybko wprowadzi film Valerian i Miasto Tysiąca Planet do swojej biblioteki VoD.

„Pomarańczowi” aktywnie wspierają także rodzime produkcje - na przykład Sztuka kochania, czyli historia Michaliny Wisłockiej. Dzięki finansowemu wsparciu telekomu powstał mój ulubiony polski film ostatnich lat – Bogowie z Tomaszem Kotem. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ten tytuł, moja wiara w polskie kino masowe została przywrócona. Biografia doktora Religi jest wykonana po mistrzowsku, a jeżeli ktokolwiek jeszcze jej nie oglądał, ma teraz świetną okazję, aby to nadrobić.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu