REKLAMA

Dyskutowanie w Sieci na iPhonie w końcu stanie się łatwiejsze. Disqus trafił do App Store

Aplikacja Disqus na iPhone’a wreszcie trafiła do App Store’u. Posiadacze urządzeń mobilnych Apple mogą w wygodny sposób śledzić dyskusje na jednej z najpopularniejszych platform do agregowania komentarzy na świecie ze swoich telefonów.

06.04.2016 08.30
Disqus na iPhone'a jest już dostępny
REKLAMA
REKLAMA

Disqus jest jedną z najpopularniejszych platform do zarządzania komentarzami pod wpisami na blogach i w serwisach internetowych. Korzystamy z niej od lat na Spider’s Web. Twórcy Disqusa do tej pory ignorowali rewolucję mobilną i dopiero teraz pojawiła się oficjalna aplikacja do iOS.

Disqus na iPhone'a już dostępny class="wp-image-489418"

Disqus na iPhone’a jest już dostępny.

Disqus dostępny był na system Windows Phone, bo w zespole znalazł się fan tego systemu. Posiadacze iPhone’a czekali na program dla siebie długie lata, ale aplikacja wreszcie trafiła do App Store’u.

W testach wersji beta Disqus na iOS brałem udział od kilku miesięcy, a za jej stworzeniem stała jedna osoba. Dowiedziałem się o tym zgłaszając usterki podczas testów programu w ramach Test Flight.

Co potrafi Disqus na iPhone’a?

Disqus na iOS jest aplikacją, która zainteresuje zarówno twórców korzystających z platformy Disqus na swoich stronach internetowych, jak i czytelników biorących czynny udział w dyskusjach pod materiałami. Główną zaletą aplikacji jest możliwość odbierania powiadomień.

Disqus na iPhone'a już dostępny class="wp-image-489419"

Do tej pory korzystałem z Disqusa za pośrednictwem mobilnej strony internetowej. Od momentu zainstalowania aplikacji, za każdym razem, gdy ktoś z czytelników odpowiada na mój komentarz w wątku dyskusji pod jednym z wpisów na Spider’s Web, mój telefon natychmiast mi to sygnalizuje.

Powiadomienia to nie wszystko.

Disqus na iPhone’a oferuje użytkownikom coś więcej, niż mechanizm informowania o nowych komentarzach. Powiadomienia to dopiero trzecia zakładka na dolnym pasku nawigacyjnym. Disqus mocno stara się o to, by traktować serwis agregujący komentarze z innych stron w sieci jak platformę społecznościową.

Po uruchomieniu aplikacji pierwszy ekran o nazwie Home prezentuje niechronologiczną listę potencjalnie interesujących dyskusji z serwisów, które użytkownik zdecydował się obserwować. Jeśli ktoś obserwuje innych użytkowników, to pojawią się też tutaj ich rekomendacje.

Disqus chce zatrzymać ruch u siebie.

Kliknięcie w wybrany wątek nie przenosi użytkownika do przeglądarki. Pojawia się pierwszy akapit artykułu oraz strumień wątkowanych komentarzy pod nim. Na komentarze można prosto odpowiadać i głosować.

Jeśli wiemy, czego dotyczyła dyskusja, do której wracamy, to dobre rozwiązanie. Z kolei gdy trafiliśmy na nowy tekst, to jednym kliknięciem można uruchomić wbudowaną przeglądarkę.

Pozostałe zakładki na dolnym pasku nawigacyjnym to Kanały, Powiadomienia oraz Profil.

  • Kanały - ta sekcja podzielona została na dwie zakładki, w których można przeglądać obserwowane kanały tematyczne i dodawać nowe
  • Powiadomienia - tutaj pojawia się strumień informacji o nowych odpowiedziach na komentarze i głosy oddane na nie przez innych użytkowników
  • Profil - widzimy tutaj swoją aktywność w usłudze i możemy zmienić podstawowe dane
REKLAMA

Disqus na iPhone’a nie jest niestety idealną aplikacją. Nie podoba mi się rozbicie strumienia powiadomień na dwie zakładki, a przy otwieraniu powiadomień z wątku, gdzie toczyła się długa dyskusja, aplikacja nie przewija się automatycznie w odpowiednie miejsce. Nie da się też odbierać powiadomień o wszystkich komentarzach pod własnymi tekstami i nie przygotowano wersji do iPada.

Nie zmienia to faktu, że Disqus do iPhone’a zagościł na moim telefonie na stałe. To wręcz niezbędne narzędzie w mojej pracy, które ułatwia utrzymanie kontaktu z czytelnikami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA