REKLAMA

Pocket na Kindle'u? Czytam tak od dawna

Często spotykam się z pytaniem, jak czytać publikacje zapisane w Pockecie na czytniku Kindle. Dzisiaj w komentarzach na Spider’s Web ponownie spotkałem się z takim pytaniem i ponownie poleciłem Crofflr. Bo Crofflr to najlepiej wydane 5 dol. w moim życiu.

27.08.2015 11.55
Aktualizacja Kindle sprawi, że usługi Amazonu nadal będą działać.
REKLAMA
REKLAMA

Pocket to usługa typu “przeczytaj później”. Dzięki aplikacjom mobilnym, rozszerzeniom do przeglądarek i programowi na Maki, Pocket pozwala na łatwe zapisywanie treści znalezionych w Sieci. Dzięki Pocketowi użytkownik tworzy własną listę artykułów, newsów, a nawet filmów i galerii zdjęć, do których chce wrócić po czasie.

Osobiście wykorzystuję Pocketa na dwa sposoby. Po pierwsze wrzucam do niego wszystkie ważne newsy podczas robienia prasówki w RSS-ach. Dodaję także wszystkie inne ciekawostki, na które trafiam w Sieci, a dzięki integracji Pocketa m.in. z Twitterem i Flipboardem takie dorzucanie pozycji na pocketową listę jest naprawdę wygodne.

Do Pocketa dodaję także trochę inne materiały - są to wszelkiej maści obszerne publikacje, wywiady, recenzje, felietony oraz ciekawe artykuły. I właśnie w przypadku takich treści korzystam z funkcji, jakie oferuje wspomniany Crofflr.

Jak działa Crofflr?

Crofflr pozwala na tworzenie cyfrowego magazynu na bazie publikacji dodanych do Pocketa. W praktyce działa to tak, że wszystkie wpisy z Pocketa, które oznaczone zostały wcześniej zdefiniowanym tagiem, automatycznie wysyłane są na czytnik Kindle.

crofflr-pocket-kindle

Każdego dnia, o określonej godzinie na moim Kindle’u pojawia się magazyn Crofflr, który zawiera wszystkie publikacje, jakie dodałem do Pocketa od czasu wysyłki poprzedniego magazynu.

Jak ustawić Crofflr?

Najpierw należy wejść na stronę Crofflr i założyć konto. Można się też logować za pomocą istniejącego konta Google, z czego osobiście korzystam.

Usługa jest płatna i kosztuje 5 dol. Opłata pobierana jest jednodnorazowo i korzystanie z usługi nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Co więcej, użytkownik może zażądać zwrotu pieniędzy po wysłaniu pierwszego magazynu (ale jeszcze przed wysłaniem drugiego). Dlatego na początku przygody z Crofflr warto dodać kilka publikacji do Pocketa (pamiętając o odpowiednim tagu - ale o tym za chwilę) i na władne oczy przekonać się, jak to działa.

Po zalogowaniu się na konto Crofflr należy skonfigurować usługę:

  1. Na koncie Amazonu (zakładka Manage Your Kindle) dodajemy adres delivery@crofflr.com, jako ten, który będzie mógł wysyłać treści na naszego Kindle’a.
  2. W ustawieniach Crofflr (w zakładce Your Delivery) wpisujemy nasz kindle’owy adres email np. imienazwisko@kindle.com.
  3. Następnie w Crofflr (w zakładce Schedule) ustawiamy godzinę, o której każdego dnia będzie przygotowywany magazyn i wysyłany na Kindle’a.
  4. Teraz wystarczy w Crofflr (w zakładce Services) ustawić tag, z którym wpisy z Pocketa mają być wysyłane na Kindle. W polu “Filter by tag” wpisujemy odpowiednią nazwę tagu - ja ustawiłem sobie tag “nakindle”. I gotowe.
REKLAMA

Co prawda możliwości Crofflr są znacznie większe, można automatyzować wysyłkę e-booków na Dropboxa i maila, ale nigdy nie miałem potrzeby, aby korzystać z tych funkcji.

Warto jednak przejrzeć ustawienia nieco dokładniej, niż opisane powyżej minimum konfiguracyjne. Dzięki dodatkowym opcjom można personalizować działanie Crofflr i dostosować je do swoich potrzeb.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA