REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

W końcu możesz na Twitterze wysyłać prywatne wiadomości do kogo tylko chcesz

Twitter po raz kolejny wprowadza zmiany w systemie prywatnych wiadomości wysyłanych pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem portalu. Od teraz będzie można wysyłać niepubliczne, 140-znakowe komunikaty do wszystkich, a nie tylko do osób obserwujących nasz profil.

20.04.2015
21:31
W końcu możesz na Twitterze wysyłać prywatne wiadomości do kogo tylko chcesz
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości prywatne zwane skrótowo DM-kami (od ang. direct messages) to jedna z funkcji na Twitterze, z której można korzystać już od wielu lat. Pozwala to wymieniać się informacjami z innymi użytkownikami portalu bez udziału osób trzecich, które przy publicznej wymianie wzmianek (ang. mentions) mogą w każdej chwili wejść między wódkę a zakąskę.

Twitter to nie jest niestety komunikator.

twitter

Trudno jednak traktować system wiadomości prywatnych na Twitterze traktować jako zastępstwo klasycznego komunikatora. Jest zbyt ograniczony i niewygodny w użyciu. Brak możliwości wysyłania linków, załączania obrazków i limit 140 znaków dla każdej wiadomości sprawia, że korzystam z DM-ek głównie po to, by podesłać rozmówcy swój adres e-mail.

Do tej pory sporym problemem było też to, że wiadomości można było wysyłać wyłącznie do osób, które obserwują nasz profil. W założeniach miało to ograniczyć liczbę niechcianych wiadomości. Wystarczyło bowiem wyrzucić spamera z listy obserwowanych, a automatycznie trafił on możliwość atakowania naszej skrzynki informacjami, które wcale nas nie interesują.

W praktyce ten system był jednak niespecjalnie wygodny.

twitter w polsce

Na Twitterze angażuję się w dyskusję z wieloma osobami, które z racji niezazębiających się zainteresowań nie trafiają na moją listę obserwowanych. Niepubliczna wymiana zdań do tej pory była nie możliwa pomiędzy obcymi sobie użytkownikami. Na szczęście Twitter postanowił zdjąć w końcu to ograniczenie i ułatwić komunikację.

Od teraz na wyraźne życzenie użytkownika będzie można w ustawieniach serwisu włączyć otrzymywanie wiadomości od wszystkich, a nie tylko od osób które śledzimy. Serwis pozwoli też odpisać na wiadomości wysłane do nas nawet wtedy, jeśli autor takiej wiadomości nas nie obserwuje.

twitter_mobile

Co jednak ciekawe, funkcja ta… nie jest całkowicie nowa. Twitter eksperymentował z takimi ustawieniami już wcześniej, ale po krótkim okresie testów możliwość odbierania wiadomości od wszystkich zniknęła. Teraz na szczęście możliwość otwarcia dostępu do skrzynki znowu będzie dostępna

A jeśli tylko zaczniemy tonąć w spamie, to jednym kliknięciem będziemy mogli wrócić do poprzednich ustawień.

Zobacz także:

REKLAMA

--

Grafiki pochodzą z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA