REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Amazon odświeża Fire TV. Nowy Stick możesz kupić już za 60 zł, ale... lepiej tego nie rób

Amazon rozszerza portfolio swoich przystawek telewizyjnych o FireTV Stick. Urządzenie kusi ceną posiadaczy subskrypcji Prime. Przez pierwsze dwa dni kosztuje zaledwie 19 dol..

27.10.2014
15:43
Amazon odświeża Fire TV. Nowy Stick możesz kupić już za 60 zł, ale… lepiej tego nie rób
REKLAMA

Fire TV czyli niewielkich rozmiarów set-top-box oparty o Androida z nakładką Amazonu w cenie 99 dol. debiutował w kwietniu tego roku. Teraz tuż przed świątecznym sezonem pojawia się jego tańsza wersja w postaci HDMI dongle, mająca być skuteczną alternatywą dla Google Chromecasta.

REKLAMA

Fire TV Stick posiada dwurdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash. Urządzenie kosztuje tylko 39 dol. w dodatku przez pierwsze dwa dni posiadacze usługi Amazon Prime będą mogli je kupić za zaledwie 19 dol.

To bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu do Apple TV, Google Nexus Playera, czy standardowego Fire TV kosztujących 99 dol.

Stick Amazona uderza bezpośrednio w Chromecasta kosztującego 35 dol. oraz Roku Streaming Stick za 49 dol. Przy czym oferuje znacznie większą funkcjonalność od urządzenia Google'a. Fire TV Atick działa w pełni niezależnie, można na nim korzystać z wielu aplikacji, a nawet grać w gry.

Amazon FireTV Stick 2

Nad Wisłą nowa przystawka Amazona nie ma niestety czego szukać.

W naszych warunkach większość usług będzie niedostępna, dlatego wszyscy zainteresowani takim urządzeniem powinni rozejrzeć się za donglem HDMI z Androidem, który w gorszym wykonaniu obudowy i z niezbyt intuicyjnym interfejsem, oferuje to samo lub jeszcze więcej.

W Stanach Zjednoczonych jest to jednak bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające na dodanie funkcji smart do telewizorów. W FireTV znajdziemy dostęp do Netfilxa, Hulu Plus, Spotify, Pandory, Plexa i wielu innych popularnych aplikacji multimedialnych.

Amazon FireTV Stick
REKLAMA

FireTV Stick to nie rewolucja a godny następca poprzedniego modelu. Amazon od początku powinien wyjść z właśnie taką wersją urządzenia.

39 dol. za przystawkę z szerokim wachlarzem możliwości, z przystępnym interfejsem, osadzoną w ekosystemie Amazona, to naprawdę dobre rozwiązanie. Oczywiście na lokalnym amerykańskim rynku. A w przyszłości także w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA