REKLAMA

Nowości w Outlook.com - czas chyba w końcu przesiąść się z Gmaila

Microsoft ze swoim Hotmailem, a później usługą Outlook.com długo pozostawał w cieniu Gmaila, który stał się niemal synonimem dobrej, darmowej i przy okazji rozbudowanej skrzynki pocztowej, doskonałej zarówno dla przeciętnego użytkownika, jak i osób bardziej wymagających. Dzisiejsze zmiany w Outlook.com mogą jednak przekonać sporo osób do zmiany swojego dostawcy poczty.

13.05.2014 17.23
Nowości w Outlook.com – czas chyba w końcu przesiąść się z Gmaila
REKLAMA
REKLAMA

Poczta Microsoftu już od dłuższego czasu pod wieloma względami należała do czołówki usług tego typu, jednak przyzwyczajenie do Gmaila nie pozwalało przeważnie na przesiadkę. Skoro więc firmie z Redmond nie udało się wygrać z konkurencją będąc na jej poziomie, postanowiono przegonić produkt Google. Przynajmniej w kilku kategoriach.

Tym, co jest szczególnie kuszące w najnowszej przeglądarkowej odsłonie Outlooka są bez wątpienia reguły - reguły, bez których wielu użytkowników nie jest w stanie poradzić sobie ze swoją skrzynką odbiorczą. W tym przypadku nie są to jednak podstawowe reguły, do jakich przyzwyczaiły nas do tej pory konkurencyjne serwisy. W produkcie Microsoftu nie tylko jest ich pod dostatkiem, ale również możemy je dowolnie łączyć, tworząc skomplikowane, ale efektywne łańcuchy zależności. Przykład podany przez Microsoft już sam w sobie robi wrażenie, a nie jest to wszystko, na co stać nowego Outlook.com:

reguły outlook

Do dyspozycji mamy wiec dwie kategorie - warunków oraz akcji, gdzie każda może posiadać wiele parametrów. Początkowa konfiguracja będzie wprawdzie najprawdopodobniej czasochłonna, ale ile nerwów i czasu będą one w stanie zaoszczędzić każdego kolejnego dnia, to wiedzą prawdopodobnie tylko ci, którzy otrzymując codziennie setki maili starają się radzić sobie z nimi własnoręcznie.

Także w porównaniu do tego, co było w Outlook.com wcześniej, różnica jest gigantyczna i zdecydowanie pozytywna. Poprzednio zachowany był wprawdzie podział na dwie kategorie, ale nie dość, że oferowały one o wiele mniej pozycji, to dodatkowo można było wybrać tylko po jednej z nich.

outlook reguły 2

Pozostałe zmiany są mniej atrakcyjne, co nie znaczy jednak, że nie są istotne - kto wie, czy dla niektórych nie będą nawet ważniejsze od skomplikowanych reguł.

Nieuważnym z całą pewnością do gustu przypadnie opcja "Cofnij" przy przypadkowym usunięciu maili, natomiast tym, którym zależy na czasie spodoba się możliwość odpisywania na wiadomości pocztowe bez konieczności otwierania nowego okna.

outlook com
REKLAMA

Nie zabrakło też oczywiście tak "niezbędnych" dziś funkcji społecznościowych, dążących do zamiany Outlook.com ze skrzynki pocztowej, w nasz podręczny komunikator. Z poziomu strony WWW możemy więc wyszukiwać naszych znajomych i błyskawicznie rozpocząć rozmowę, odnaleźć poprzednie konwersacje i przełączać się (w trakcie trwania rozmowy) pomiędzy komunikatorami, za pomocą których rozmawiamy. Zakładka "People" doczekała się też opcji filtrowania oraz jest w informuje nas o tym, kto jest obecnie przy komputerze.

Czas więc chyba najwyższy porzucić przynajmniej na jakiś czas usługę Google i po raz kolejny dać szansę Microsoftowi. I być może pozostać z nim na dłużej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA