REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Intel Extreme Masters od strony sprzętowej, czyli nowe komputery dla graczy

Intel Extreme Masters to nie tylko gracze i ich rywalizacja. Na imprezie takiej jak ta, nie mogło zabraknąć szybkich podzespołów i komputerów, które umożliwiają uruchamianie ulubionych gier.

Intel Extreme Masters od strony sprzętowej, czyli nowe komputery dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Najgłośniejszą sprzętową premierą na Intel Extreme Masters był gamingowy laptop Asus G56. Jest to maszyna, która znacząco różni się od innych komputerów tego typu stworzonych przez Asusa.

Pierwszą nowością jest to, iż mamy do czynienia z komputerem w pełni mobilnym. Poprzednie maszyny Asusa z serii G cechowały się świetnymi podzespołami i ogromną wydajnością, jednak były przez to ogromne, ciężkie i absolutnie nieporęczne. Tajwańska firma zdaje sobie sprawę, że takie bezkompromisowe rozwiązania są za mało uniwersalne, by przekonać do siebie dużą liczbę odbiorców.

SONY DSC
SONY DSC

Z tego powodu Asus postanowił stworzyć maszynę o nieco niższej wydajności, ale znacznie bardziej poręczną. Czy sztuka ta się udała? Trudno ocenić to po zaledwie kilku minutach spędzonych z komputerem, jednak na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że tak. Jeśli szukamy laptopa wydajnego i zarazem przenośnego, 13-cali zaoferuje za mały ekran do wygodnej gry i za mało miejsca wewnątrz do umieszczenia wydajnych podzespołów, z kolei 17-calowa maszyna będzie laptopem tylko w teorii, w praktyce to komputer niemal stacjonarny. Asus zdecydowanie wiedział co robi, stawiając na maszynę z wyświetlaczem o 15-calowej przekątnej.

SONY DSC

Jeśli chodzi o jakość wykonania sprzętu, jest bardzo dobrze. Smukła obudowa ze szczotkowanego aluminium sprawia, że od razu czujemy, iż mamy do czynienia z produktem klasy premium. Takie same odczucia budzi wygodna, pełna klawiatura okraszona czerwonym podświetleniem. Zastosowane wzornictwo dobitnie pokazuje, że jest to mocny komputer dla graczy, jednak przy tym nie wygląda jak choinka. To jego ogromna zaleta.

SONY DSC
SONY DSC
REKLAMA

Przejdźmy jednak do warstwy sprzętowej Asusa G56. Oprócz 15-calowego ekranu o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, znajdziemy tu mocny procesor Intel Core i5 lub i7 czwartej generacji i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 760M. Specyfikacja ta nie wygląda tak okazale jak w przypadku innych komputerów Asusa z serii G, jednak i tak pozwoli na uruchomienie znacznej większości gier, jednocześnie zachowując cenę maszyny na akceptowalnym poziomie 4000 zł.

Asus G56 to interesujący laptop zwłaszcza w kontekście polskiego rynku. Nadwiślański konsument bardzo rzadko może pozwolić sobie na komputer kosztujący 6000 zł lub więcej, uważam więc, że z zainteresowaniem spojrzy na bardzo dobrze wykonany i wydajny laptop kosztujący dwie trzecie tej sumy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA