REKLAMA

Sony uważa, że PlayStation 4 skrywa dwadzieścia funkcji, o których jeszcze nie wiesz

Chociaż prawda jest taka, że większość z 20 punktów materiału zaprezentowanego przez Sony jest nam już dobrze znana, nie zabrakło jednak paru nowości i możliwości, o których wcześniej nie było mowy. Podsumujmy wszystkie 20 cech, dzięki którym warto zastanowić się nad kupnem PlayStation 4.

13.07.2013 16.55
Sony uważa, że PlayStation 4 skrywa dwadzieścia funkcji, o których jeszcze nie wiesz
REKLAMA
REKLAMA

Po pierwsze – nowy interfejs konsoli. Charakterystyczne XMB odchodzi do lamusa, na rzecz Dynamic Menu. Jego główną cechą jest stała synchronizacja ze społecznościowymi możliwościami konsoli. Powiadomienia, wiadomości, aktywność i informacje związane z naszymi znajomymi będą przyporządkowane wyświetlanym w menu grom, tworząc nastawioną na interaktywność z innymi użytkownikami całość.

ps4 menu

Po drugie – PlayStation 4 został wyposażony w dysk twardy o pojemności 500 gigabajtów. Co ważne, podzespół może zostać wymieniony na odpowiednik o większej ilości dostępnej pamięci.

Po trzecie – chcesz zagrać w posiadane gry na konsoli kolegi? Nie ma żadnego problemu. Zakupione w PS Network pozycje będą możliwe do ściągnięcia i uruchomienia na innym PS4, po zalogowaniu się na swoje konto. Bez obaw – po wylogowaniu znajomy nie będzie miał możliwości skorzystania z Waszej biblioteki. Co do gier na fizycznych nośnikach – ich uruchomienie na innej konsoli również nie będzie nastręczać żadnych problemów. Dostęp do kolekcji gier z poziomu dowolnego PlayStation 4 to zdecydowana nowość, którą Sony nie raczyło się wcześniej pochwalić.

Po czwarte – chociaż użytkownicy PS4 będą mieli dostęp do swoich bibliotek z poziomu każdej maszyny, Sony oferuje możliwość nadania jednemu, wybranemu modelowi statusu „domowej konsoli”. Posiadane na niej treści staną się zawsze dostępne, bez względu na konto, pod którym aktualnie korzystasz z PlayStation 4.

Po piąte – w każdym zestawie z PlayStation 4 znajdzie się łącze HDMI.

Po szóste – Konsola Sony nie posiada żadnych ograniczeń regionalnych.

Po siódme i ósme  – nowa kamera PlayStation, która do złudzenia przypomina Kinecta, wykona zdjęcia oraz nakręci filmy w jakości HD. Sprzęt został wyposażony w cztery mikrofony rozróżniające źródła dźwięku.

ps4 kamera

Po dziewiąte – za pomocą PS Video Unlimited posiadacze konsol PlayStation 4 w końcu będą mieli dostęp do filmów i seriali.

Po dziesiąte – w większości sytuacji PlayStation 4 umożliwi błyskawiczne przejście pomiędzy grą a innymi aplikacjami. Co ciekawe, Sony nie informuje, w jakich przypadkach gracze nie będą zdolni do tego typu operacji.

Po jedenaste – panel dotykowy na froncie najnowszego kontrolera od Sony może służyć jako standardowy przycisk. Gracze dostaną możliwość przypisania go do określonej funkcji podobnie, jak pozostałe, analogowe części kontrolera.

ps4 pad

Po dwunaste – w momencie premiery PS4 Sony wyda specjalne oprogramowanie na komputery osobiste, tablety i smartfony z iOS oraz Androidem na pokładzie. Za jego pomocą posiadane przez nas sprzęty posłużą jako dodatkowy ekran podczas rozgrywki bądź platforma do mini-gier, o ile na takie zdecydują się producenci. Oprogramowanie pozwoli również za zakupy w PS Store oraz kontakt ze znajomymi przypisanymi do naszego konta. Dobre posunięcie, ale jednocześnie silny cios dla PlayStation Vity i jej funkcji wyświetlania obrazu ze stacjonarnej konsoli.

ps4 app

Po trzynaste – Sony w końcu wysłuchało graczy i PS4 obsłuży cross-chat. Użytkownicy konsoli będą w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi, niezależnie od ogrywanej właśnie produkcji bądź używanej aplikacji. Co ciekawe, tej funkcji zabrakło w PS3 ponieważ Sony, jak samo przyznaje, nie pomyślało o wielu aspektach internetowej zabawy. Trzeba oddać Microsoftowi, że tego typu rozwiązanie bez żadnego problemu zostało zaimplementowane do Xboksa 360 i sprawdziło się doskonale.

Po czternaste – PlayStation 4 będzie stale nagrywać rozgrywkę. Kiedy przyjdzie nam ochota podzielić się ze światem materiałem, na którym toczymy efektowną walkę bądź pobijamy kolejny rekord na torze, po kliknięciu przycisku „share” odpowiedni film będzie już na nas czekał. W pamięci konsoli zostanie zachowane kilka ostatnich minut z rozgrywki, które możemy wrzucić na swoje konto w tle, nie wychodząc z gry.

ps4 share

Po piętnaste – „Suspend Mode” w PS4 pozwoli na powrót do zabawy dokładnie w tym momencie, w którym ją zakończyliśmy. Zapisy stanu rozgrywki na zawsze odejdą w niepamięć? Niekoniecznie. Chociaż nie potrzebujemy stanu zapisu, aby kontynuować grę, w przypadku niepowodzenia gracz wciąż musi cofnąć się o parę kroków wstecz, aby podjąć kolejną próbę.

Po szesnaste – PlayStation 4 bez żadnego problemu poradzi sobie z aktualizacjami i pobieraniem gier oraz aplikacji w tle, nawet kiedy nie będziemy korzystać z konsoli bądź ta zostanie wprowadzona w stan uśpienia.

ps4 download

Po siedemnaste – dzięki kupionemu przez Sony GaiKai gracze otrzymają dostęp do streamowanych w czasie rzeczywistym produkcji z PlayStation 3. Te, uruchomione na zewnętrznych serwerach, wyślą obraz prosto do posiadanej przez nas konsoli.

Po osiemnaste – subskrybenci PlayStation Plus bez żadnych dodatkowych opłat oraz komplikacji rozszerzą swój status na PlayStation 4. Sony planuje co miesiąc oddawać w ręce posiadaczy Plusa dodatkowe gry, podobnie jak w przypadku PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Na dokładnie takie samo rozwiązanie zdecydował się Microsoft.

ps4 plus
REKLAMA

Po dziewiętnaste – w Sony Pictures Entertainment pracują nad nowym sposobem dostarczania oraz dostępu do zawartości interesującej użytkownika PS4. Wciąż brakuje większej ilości szczegółów w tym temacie.

Po dwudzieste w końcu – na ten moment w produkcji znajduje się ponad 140 gier, które ukażą się na PlayStation 4 w pierwszych latach po premierze. Trzeba dodać, że pomimo tego faktu to Xbox One wciąż ma więcej asów w rękawie, w postaci ekskluzywnych produkcji, które zostaną wydane jedynie na konsolę Microsoftu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA