REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nebula One - stworzy chmurę obliczeniową, na którą czekają firmy i korporacje

Nebula to jedna z firm, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Niebawem jednak marka ta może stać się bardziej rozpoznawalna, gdyż dysponuje ona świetnym pomysłem, który niebawem może podbić świat. Chodzi tu o urządzenie, które za pomocą jednego włącznika pozwoli stworzyć własną chmurę obliczeniową.

03.04.2013
14:22
Nebula One – stworzy chmurę obliczeniową, na którą czekają firmy i korporacje
REKLAMA
REKLAMA

Zapotrzebowanie na takie urządzenie jest ogromne. W świat chmur, czy to prywatnych, czy też korporacyjnych, przenosi się bardzo wiele firm, które rozumieją, że lepiej niż posiadać kilka mocnych komputerów, jest mieć możliwość korzystania z potężnej maszyny, której każdy będzie mógł używać wedle potrzeb. Jednak czy jedno wyklucza drugie? Oczywiście, że nie, jednak powoduje ogromne nakłady finansowe, które mogą przerosnąć wiele przedsiębiorstw. Dzięki rozwiązaniu Anso Lab możliwe będzie już posiadanych serwerów po to, żeby połączyć je w jedną chmurę. Wszystko zacznie działać działać błyskawicznie, bez żadnej konfiguracji.

Rozwiązanie to nazywa się Nebula One i działa w oparciu o oprogramowanie OpenStack. Chris Kemp, prezes Nebuli oświadczył, że wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, podłączyć do niego wszystkie serwery, a chmura bardzo szybko zacznie działać. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy współpracujące ze sobą serwery zostały wyprodukowane przez jedną czy przez kilka firm. Proces automatycznego łączenia serwerów w jedną chmurę ma trwać maksymalnie godzinę i nie będzie wymagać żadnego wydatku ponad koszt urządzenia. Usługi, pomoc i konsultacje dotyczące Nebuli nie będą potrzebne.

Nebula One została wyposażona w 48 portów ethernetowych, za pomocą których będzie można podłączyć serwery. Tak skonfigurowana chmura będzie działać na systemie operacyjnym Cosmos, który będzie potrafił w pełni wykorzystać zasoby podłączonych maszyn, takie jak pamięć, moc obliczeniowa procesora i przestrzeń dyskowa.

REKLAMA

Nebula jest młodym startupem, ale już ma dużych klientów takich jak Genentech oraz PARC będące laboratorium Xeroksa. Oczywiście nie są to jedyne firmy, które zainwestowały w Nebula. Zrobiły to także przedsiębiorstwa takie jak IBM, HP, Rackspace, RedHat i AT&T. Nebula jest także jedynym startupem, który jest platynowym członkiem fundacji OpenStack.

Jak widać, chmura zdobywa coraz większą część rynku i niebawem może okazać się, że to właśnie jej będzie używać znaczna większość korporacji. Nie ma w tym nic dziwnego, w erze Internetu, kiedy wszystko musimy otrzymywać w ułamku sekundy, połączenie wielu urządzeń w jeden system wydaje się być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że większość z nas jest w posiadaniu smartfonów oraz tabletów, które wydają się być idealnymi terminalami do obsługi obliczeń zlecanych zewnętrznym komputerom. Osobiście kibicuję Nebuli i jestem przekonany, że jej rozwiązanie okaże się ogromnym sukcesem i zostanie skopiowane przez kilka innych firm, które również sporo na nim zarobią. Nebula One jest po prostu skazana na sukces.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA