REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Pełne możliwości Chat Heads już na iOS. Wszystko dzięki młodemu programiście

Facebook zaprezentował nową aplikację na iOS obsługującą Chat Heads. Niestety w stosunku do Androida ich możliwości są bardzo ograniczone. W systemie Google głowy mogą zostać przypięte wszędzie, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne prowadzenie konwersacji i wykonywanie innego zajęcia, takiego jak przeglądanie sieci, pisanie maila lub sprawdzanie  kalendarza.

19.04.2013
12:03
Pełne możliwości Chat Heads już na iOS. Wszystko dzięki młodemu programiście
REKLAMA

Użytkownicy tę możliwość otrzymali zaledwie 24 godziny później. Wszystko za sprawą dewelopera Adama Bella, który zmodyfikował oprogramowanie Faceboookowej aplikacji na iOS tak, by uzyskało możliwości znane z Androida i by głowy rozmów mogły działać we wszystkich programach. Stworzenie tej modyfikacji zajęło programiście zaledwie kilka godzin i była ona dostępna niespełna dobę po premierze oryginalnej nowej aplikacji Facebooka. Powodem stworzenia tej aplikacji była po prostu zazdrość i wywołana nią chęć posiadania tych samych możliwości w iPhonie, co w telefonie z Androidem. Potwierdzone zostało, że modyfikacja działa na zjailbreakowanym smartfonie iPhone 5.

REKLAMA

Sztuczka ta została wykonana w dosyć prosty sposób. Konieczne było po prostu odizolowanie Chat Heads z aplikacji Facebook. Zadanie to nie należało do trudnych, gdyż tworzyły one po prostu jedną z warstw w aplikacji. Należało tylko znaleźć odpowiednią warstwę. Najtrudniejszym elementem całej pracy było sprawienie, by głowy wyświetlały się na interfejsie innych aplikacji. Odblokowanie głów sprawia, że de facto Facebook jest nie tylko włączony, ale też widoczny na telefonie cały czas. Potwierdzono, że odblokowanie Chat Heads nie ma wpływu na czas pracy na akumulatorze. Dzieje się tak, gdyż jedyna odczuwalna dla systemu czynność związana z tą funkcją to przesuwanie głów znajomych.

Chat Heads na iPhone działają dokładnie tak jak powinny. Możliwe jest dotknięcie, złapanie i przesunięcie głów lub przeniesienie ich na ekran swojej aplikacji. Niestety aplikacja niestety nie jest idealna, gdyż niekiedy zawiesza się. Wynika to z ograniczeń tego, jak długo na iOS mogą działać aplikacje w tle. Programista jednak pracuje nad rozwiązaniem tego problemu I zamierza je uzyskać w ciągu kilku dni. Innym problemem, z jakim chce się zmagać deweloper, to zintegrowanie z wiadomościami Facebooka także SMSów oraz iWiadomości.

REKLAMA

Sytuacja ta pokazuje wyższość otwartego oprogramowania nad zamkniętym. Duże możliwości oprogramowania takiego jak Android to prawdziwa gratka dla developerów  i bardziej zaawansowanych użytkowników. Zamknięte systemy, takie jak Windows Phone oraz iOS w zamian za to działają płynnie i są bardziej bezpieczne. Co jest lepsze dla większości osób? Trudno powiedzieć. Najlepszym połączeniem byłby zamknięty system operacyjny, którego twórcy inspirowali się rozwiązaniami użytkowników i wprowadzaliby je w życie, nawet za cenę zmiany interfejsu graficznego.

Źródło: Verge

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA