Po 6 miesiącach strat Windows odzyskuje udziały w rynku. Najlepsze jeszcze jednak przed nim
W maju 2012 roku Windows zaczął odnotowywać straty w rynku systemów operacyjnych. Ten stan rzeczy trwał aż do końca listopada. Dopiero w w grudniu podczas szału przedświątecznych zakupów zaczął odrabiać utracone udziały w rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że systemy operacyjne Microsoftu niepodzielnie rządzą na świecie i nic nie wskazuje na to, by produkty Apple czy też fani otwartego Linuxa mieliby to zmienić. Jednak w obozie Microsoftu już toczy się walka o to, by Windows 8 jak najszybciej zyskał jak największe udziały w rynku. Do tego jeszcze daleka droga - Windows 7 wraz z Windows XP będą królowały do czasu aż laptopy z ekranem dotykowym i urządzenia hybrydowe nie trafią pod strzechy u Kowalskiego.

REKLAMA