REKLAMA

ChatGPT już im nie wystarcza. Chcą zrobić własny serwis społecznościowy

OpenAI ma obecnie rozwijać własny serwis społecznościowy. Nowa platforma ma być wzorowana na Twitterze i "skupiać się wokół treści generowanych przez AI".

ChatGPT już im nie wystarcza. Chcą zrobić własny serwis społecznościowy
REKLAMA

W swojej niemalże dziesięcioletniej historii OpenAI przeszło kilka ważnych transformacji. Najpierw organizacja rozpoczęła swoją działalność jako organizacja non-profit próbująca stworzyć silną sztuczną inteligencję z korzyścią dla ludzkości, potem zaczęła rozwijać generatywną sztuczną inteligencję - w tym także komercyjną. Teraz nowy rozdział w historii OpenAI ma otworzyć nowa platforma społecznościowa skoncentrowana wokół najpopularniejszego chatbota świata.

OpenAI pracuje nad własnym Twitterem. Firma ma z tego czerpać zyski na kilka sposobów

REKLAMA

O tym donosi serwis The Verge, którego dziennikarze dotarli do "wielu źródeł zaznajomionych ze sprawą". Projekt serwisu społecznościowego skupia się wokół ChatGPT - a właściwie jego możliwości generowania obrazów. Społecznościówka OpenAI ma służyć jako platforma do udostępniania grafik stworzonych z użyciem narzędzi firmy.

Platforma ma być na wczesnym etapie, lecz mimo to Sam Altman ma "prywatnie pytać osoby niezwiązane z OpenAI" o opinie na temat projektu.

Z perspektywy funkcji i interfejsu, społecznościówka OpenAI ma być częścią już istniejącej aplikacji ChatGPT i wyglądem przypominać należącego do Elona Muska X (dawnego Twittera).

Pod koniec lutego, w odpowiedzi na wiadomość, że Meta planuje wydać własną aplikację dla swojego chatbota Meta AI, Sam Altman napisał, że "może zrobimy własną społecznościówkę".

Oprócz konkurencji na całkiem nowym rynku i wizji przyciągnięcia do siebie kolejnych użytkowników - tak aby dobić do wymarzonego miliarda - nowa platforma pozwoliłaby OpenAI na pozyskiwanie nowego typu danych. W przeciwieństwie do Mety oraz xAI, OpenAI nie ma bezpośredniego dostępu do żadnego serwisu społecznościowego. Dane i treści z social mediów dają bezcenny dla generatywnej sztucznej inteligencji dostęp do języka naturalnego oraz innowacji językowych nieobecnych w książkach czy artykułach prasowych.

Jednakże według informatorów The Verge, OpenAI ma kierować także... zazdrość. Firma ma być motywowana także integracją chatbota Grok w serwisie X, gdzie poprzez "prośby [kierowane do Groka] o napisanie czegoś głupiego ludzie tworzą viralowe Tweety".

Może zainteresować cię także:

Zdjęcie główne: Iryna Imago / Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: 2025-04-18T12:14:00+02:00
Aktualizacja: 2025-04-18T09:37:06+02:00
Aktualizacja: 2025-04-17T21:05:52+02:00
Aktualizacja: 2025-04-17T20:17:05+02:00
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA