REKLAMA

Mapy Google na iPhone'y doganiają Androida. Wreszcie nie będziesz dostawał tylu mandatów

Do Map Google na iPhone’y została wprowadzona wyczekiwana funkcja, którą Androidziarze mieli od lat. Wreszcie nie będziesz dostawał tylu mandatów.

10.07.2024 12.14
Mapy Google na iPhone'y doganiają Androida. Wreszcie nie będziesz dostawał tylu mandatów
REKLAMA

UWAGA! Rozdajemy nowe sprzęty Samsunga! Weź od nas składane smartfony, zegarki i słuchawki

REKLAMA

Wszystko dlatego, że do popularnej aplikacji nawigacyjnej stworzonej z myślą o systemie iOS wreszcie został wprowadzony prędkościomierz. To bardzo przydatna funkcja, której z niewiadomego powodu brakowało latami – rozwiązanie w wersji na Androida zostało wprowadzone… w 2019 roku. Teraz użytkownicy najpopularniejszej marki smartfonów mogą ją uruchomić. To bardzo proste.

Prędkościomierz wlatuje do Map Google na iOS i Apple CarPlay

Wydaje się, że zmiana była wprowadzana już przez ostatnie kilka tygodni do użytkowników z określonych zakątków świata – początkowo w Indiach. Ostatnimi czasy Google jednak oficjalnie potwierdził serwisowi TechCrunch, że taka funkcja faktycznie została wdrożona globalnie i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a.

Tak jak możemy się spodziewać, funkcja nie różni się od tego, co możemy zobaczyć w Mapach Google na Androida – aktualna prędkość wyświetla się w postaci małego kółeczka w lewym dolnym rogu, tuż nad wskaźnikiem odległości i pozostałego czasu do celu. Oczywiście jednostka prędkości wskazywana jest w zależności od lokalizacji – u nas będą to km/h, natomiast jeśli wybierzemy się np. do Stanów Zjednoczonych, to zobaczymy prędkość w milach na godzinę.

Jeśli przekroczymy dozwoloną na określonym odcinku drogi prędkość, to znacznik prędkościomierza zmieni kolor. Oczywiście oprócz prędkości mapy będą wyświetlać same ograniczenia prędkości.

Co ważne, aby uruchomić funkcję na iPhonie, nie potrzeba tak naprawdę wykonywać dodatkowych kroków – funkcja jest domyślnie aktywowana. Aby sprawdzić, czy na pewno macie ją włączoną możecie wejść do ustawień Map Google, przejść do zakładki Nawigacja i zjechać na dół do sekcji "Wyświetlenie Mapy" – tam będzie widoczny przełącznik "Pokaż prędkościomierz".

Jak się okazuje, funkcja nie wymaga najnowszej wersji oprogramowania – sam uruchomiłem sklep App Store i przy Mapach Google zobaczyłem guzik "Uaktualnij". Najwidoczniej funkcja została wprowadzona już we wcześniejszych wersjach, a jej wprowadzenie na smartfony użytkowników odbyło się po stronie przełącznika. Funkcja jednocześnie miała zostać wprowadzona do Apple CarPlay, natomiast z doniesień serwisu 9to5google wynika, że w dalszym ciągu nie jest dostępna w Android Auto.

Należy jednak pamiętać, że funkcja to tylko dodatek, który służy celom informacyjnym. W pierwszej kolejności zawsze powinniśmy zwracać uwagę na prędkość wyświetlaną przez samochód. Dane pokazywane przez prędkościomierz w Mapach Google może różnić się bowiem od rzeczywistej prędkości.

REKLAMA

Więcej o przydatnych nowościach w aplikacjach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA