REKLAMA

Wolne ładowanie? Apple powie ci, gdy to robisz

Twój iPhone ładuje się wolno? Nie wiesz, co jest tego przyczyną? Apple wkrótce podpowie ci, co może być problemem. Już teraz możesz wypróbować tę nowość, ale miej na uwadze, że twój telefon może stać się przez to mniej użyteczny. Ale po kolei.

12.06.2024 19.29
apple
REKLAMA

iOS 18 to nie tylko sztuczna inteligencja Apple'a o nazwie Apple Intelligence. To również spore zmiany w systemie, które sprawią, że korzystanie z iPhone'a stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze. Szczególnie pod względem baterii, gdzie seria 15 otrzyma możliwość ładowania telefonu do 85, 90 i 95 proc. A co z użytkownikami starszych urządzeń? Dla nich również znajdzie się coś przydatnego: Apple poinformuje cię, gdy korzystasz z wolnej ładowarki.

REKLAMA

Dlaczego mój iPhone ładuje się wolno? Apple wskaże problem

Nowa aktualizacja iOS 18 wprowadza przydatną funkcję do ustawień baterii iPhone'a. Może teraz informować cię, że używasz wolnej ładowarki do ładowania urządzenia. Oto jak to działa.

Po przejściu do sekcji "Bateria" w ustawieniach zobaczysz wykres przedstawiający poziom naładowania baterii w czasie. Jak zauważył użytkownik Reddita, który poinformował o tej nowości, okresy, w których używałeś wolnej ładowarki, zostaną podświetlone pomarańczowym kolorem. Dotyczy to zarówno danych z ostatnich 24 godzin, jak i z ostatnich 10 dni.

Informacja o wolnym ładowaniu w systemie iOS 18 (źródło: Reddit)

Dokładny próg mocy ładowarki, aby była ona uważana za "wolną", nie został jeszcze podany. Jednak testy serwisu MacRummors z bezprzewodową ładowarką 5 W spowodowały wyświetlenie powiadomienia o wolnym ładowaniu.

Obok sekcji ładowania wolnego na wykresie znajduje się mały przycisk informacyjny (i). Dotknięcie go powinno zapewnić więcej szczegółów, ale obecnie prowadzi do dokumentu pomocy, który jeszcze nie jest dostępny - ot, uroki testowania niedokończonej wersji systemu.

Ogólnie rzecz biorąc, nowa funkcja w iOS 18 może być świetna dla użytkowników iPhone'a, którzy nie są pewni, dlaczego ich telefon ładuje się powoli.

Jeśli bardzo chcesz przetestować nowy system iOS 18, będziesz potrzebował dostępu deweloperskiego. Możesz go uzyskać za darmo kilkoma kliknięciami. Następnie wystarczy pobrać pierwszą dostępną betę systemu - i gotowe.

Pamiętaj tylko, że jest to niestabilna wersja, która dopiero za kilka tygodni powinna być w 100% użyteczna. A jeśli nie chcesz pobierać iOS-a 18, to zobacz, co wpadło mi w oko podczas pierwszych godzin testowania:

Po co to komu? Typowemu użytkownikowi

Jeśli czytasz to i myślisz sobie, że przecież ty doskonale wiesz, że twój iPhone może się ładować wolno w danej chwili, bo np. ładujesz go ładowarką z 2014 roku lub bezprzewodowym rozwiązaniem - to masz rację. W 100 proc. wiesz, co robisz i że twój telefon naładuje się wolniej.

REKLAMA

Ale co z typowym użytkownikiem iPhone'a? Nie każdy wie, że potrzebuje szybkiej ładowarki. Ba! Może ten ktoś kupił sobie najtańszą ładowarkę bezprzewodową, skuszony wizją ładowania bez kabli - ale potem zastanawia się, dlaczego telefon ładuje się z prędkością ślimaka w melasie?

Apple ratuje sytuację: system wkrótce powiadomi użytkownika o ślamazarnej prędkości ładowania. iOS 18 na szczęście nie blokuje takiego ładowania, ale informuje o jego wydłużonym czasie. To zdecydowanie krok w dobrym kierunku i tego typu nowości są niezbędne w jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA