REKLAMA

Już możesz sprawdzić nowe funkcje iPhone'a. I to przed wszystkimi

iOS 17, iPadOS 17 czy macOS Sonoma są dostępne dla każdego w bezpieczniejszej wersji niż beta dla deweloperów. Sprawdzicie najnowsze funkcje, które reszta świata dostanie za kilka miesięcy?

13.07.2023 06.18
iphone 15 always on display 60 90 120 hz dynamiczna wyspa apple smartfony 2023
REKLAMA

Apple w tym roku się złamał i udostępnił bezpłatnie betę deweloperską dla każdego, kto zdecydował się podpisać pakt zaakceptować to, że najpewniej będzie niestabilna i pełna błędów. Teraz dostępna jest publiczna beta dla każdego. Jak ją zdobyć i na jakich platformach Apple ją wypuścił?

REKLAMA

iOS 17: beta dostępna od teraz

Jak pobrać betę iOS 17 (lub iPadOS-a)? To proste: aby zainstalować wersję beta, zaktualizuj swoje urządzenie iOS do wersji 16.4 lub nowszej, przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. To jest koniecznie.

Co dalej? Jeżeli nie masz konta w programie Apple Beta Software, to dołącz do niego, używając swojego Apple ID w przeglądarce Safari na swoim iPhone'ie. Zarejestruj swoje urządzenie i zaakceptuj warunki.

Aby zainstalować testową wersję iOS 17, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania, wybierz Aktualizacje beta w sekcji Automatyczne aktualizacje i upewnij się, że Twój Apple ID jest poprawny.

W Apple Beta Software zapiszecie się też na resztę aktualizacji

Jeżeli chcecie dorwać np. macOS Sonoma czy watchOS 10, to macie prostą drogę przez Apple Beta Software Program. Aby zainstalować watchOS 10 w publicznej wersji beta, musicie wcześniej mieć zainstalowaną betę iOS 17.

Po tym otwórzcie aplikację Watch na swoim iPhone'ie, wybierzcie zakładkę My Watch/Mój Zegarek, a następnie przejdźcie do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania. Następnie kliknijcie opcję Aktualizacje beta i wybierzcie watchOS 10 Public Beta.

Publiczna beta jest dostępna na urządzeniach z systemami:

  • iOS;
  • iPadOS;
  • macOS;
  • watchOS;
  • tvOS;
  • HomePod Software 17 (to piszemy dla tych trzech osób w Polsce, które mają HomePoda).

Co lepsze: beta deweloperska czy publiczna?

Beta publiczna czy deweloperska iOS 17?
REKLAMA

Beta deweloperska będzie wcześniej dostawała poprawki i nowe funkcje, które i tak później dostanie wersja beta, a na końcu finalne oprogramowanie. To też wiąże się z tym, że osoby z wersją developerską mogą natrafić na więcej błędów.

Publiczna beta jest stabilniejsza, więc na niej możecie korzystać w miarę bezproblemowo z najnowszego systemu na urządzeniach. Chociaż i tak tutaj przestrzegamy, że mogą wystąpić denerwujące błędy, zwłaszcza po stronie nieprzystosowanych do nowych wersji systemu aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA