REKLAMA

Tak udostępnisz konto swojej rodzinie. Wystarczy jeden klik

Mamo, tato daj hasło do Disney+! Teraz, gdy to usłyszysz, będziesz mógł udostępnić konto jednym kliknięciem. O ile korzystasz ze smartfona z Androidem.

23.05.2024 18.43
chrome android hasła
REKLAMA

Menedżer haseł Google nauczył się nowej sztuczki. Gigant technologiczny zaktualizował swoją popularną usługę. Hasła, które mamy zapisane na koncie Google, będzie można udostępniać przy użyciu jednego, nowego przycisku. Rozwiązanie zostało przemyślane w taki sposób, abyśmy przypadkowo nie udostępnili danych do logowania znajomym czy innym osobom, którym niekoniecznie chcemy udostępniać konta.

REKLAMA

Google pozwoli udostępnić hasło jednym kliknięciem. Ale tylko najbliższym

Udostępnianie haseł zostało wprowadzone w najnowszej, majowej aktualizacji usług Google Play (wersja 24.20 - będzie potrzebna aktualizacja). Co prawda już w ubiegłym roku pojawiały się przesłanki sugerujące, że taka funkcja zmierza do smartfonów z Androidem, ale jeszcze nie była dostępna dla użytkowników. Teraz jest.

Nowość pozwala udostępniać dane logowania najbliższym – osobom, które są dodane do naszej grupy rodzinnej. Klikając guzik udostępniania (obok guzików edycji i usuwania) pokaże nam się informacja, która potwierdza, że udostępnianie działa wyłącznie w zakresie grupy. Zatwierdzenie chęci udostępnienia wyświetli pole z awatarami kont osób dodanych do grupy rodzinnej.

Jeśli udostępnimy dane do logowania, to osoba będzie mogła skorzystać z autouzupełniania loginu (emaila, numeru telefonu) oraz hasła w określonych aplikacjach lub stronach internetowych. Funkcja została sprytnie rozwiązana i została zabezpieczona przed przypadkowymi udostępnieniami innym osobom, które niekoniecznie powinny poznać dane do logowania naszych kont.

Dzięki  nowej funkcji możesz teraz bezpiecznie udostępniać swoje hasła grupie rodzinnej w Menedżerze haseł Google. Gdy udostępnisz hasło, członkowie twojej rodziny otrzymają jego kopię w swoim Menedżerze haseł Google, gotową do użycia

– pisze Google w komunikacie dot. aktualizacji Usług Google Play z maja 2024.

Rozwiązanie wydaje się bardzo przydatne w codziennych sytuacjach – jeśli dziecko poprosi tatę lub mamę o udostępnienie hasła do np. Disney+ (lub innej platformy VOD), to wystarczy zajrzeć do menedżera haseł Google w smartfonie z systemem Android i kliknąć jeden przycisk. Funkcja jak na razie nie jest dostępna w najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome na komputery osobiste.

REKLAMA

Więcej o nowościach Google przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA