ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Nowa funkcja w Google Chrome wymaga zaufania. Jeden klik i znajomy ma twoje hasło

Google testuje nową funkcję menedżera haseł, która może okazać się naprawdę przydatna. Mowa o możliwości udostępniania zapisanych haseł w postaci dedykowanego przycisku.

28.06.2023 15.53
Popularność Google Chrome, a bezpieczeństwo w Sieci
REKLAMA

Gigant technologiczny z Mountain View ma w swojej przeglądarce naprawdę sensowny menedżer haseł. Ten działa wręcz wyśmienicie, pozwalając użytkownikom przechowywanie zapisanych na koncie Google haseł. A to sprawia, że nie musimy ich pamiętać - przeglądarka automatycznie uzupełnia za nas loginy i hasła. Jednak producent przeglądarki wpadł na pomysł, który ma sprawić, że i dzielenie się ze znajomymi/rodziną tymi informacjami będzie łatwiejsze.

REKLAMA

Google Chrome pomoże udostępnić hasło do konta znajomemu

Nową funkcję w przeglądarce Chrome odkrył użytkownik Twittera Leopeva64. Ta wydaje się bardzo prosta - w menedżerze haseł, po wejściu w określoną rubrykę przypisaną do strony, obok podstawowych funkcji skopiowania loginu/hasła czy edytowania albo usunięcia danych, pojawił się przycisk w prawym dolnym rogu.

Przycisk „udostępnij”, który ma udostępnić dane do logowania przykładowo znajomemu, jednak obecnie kliknięcie guzika nie wywołuje żadnej akcji. Ta jest dostępna jak na razie tylko w testowym wydaniu przeglądarki Google Chrome, a więc nie powinno nikogo dziwić, że nie działa. Jednak to ewidentne podwaliny pod nową funkcję menedżera haseł, która wydaje się naprawdę przydatna.

REKLAMA

Przyda się wtedy przykładowo, jeśli chcemy udostępnić dane do logowania znajomemu lub członkowi rodziny konto. Możliwość jednak najprawdopodobniej będzie testowana przez następne miesiące, zanim trafi do stabilnej wersji przeglądarki Chrome. Rozwiązanie wydaje się przydatne i miejmy nadzieję, że Google zdecyduje się na jego wprowadzanie. 

Warto jednak zaznaczyć, że podobna funkcja w trochę innej formie była już testowana w ubiegłbym roku, ale finalnie z niej zrezygnowano. Czy tym razem będzie tak samo? Czas pokaże.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA