REKLAMA

Tego dinozaura znają wszyscy. Teraz możesz stworzyć jego własną wersję

Dinozaur z Google Chrome to idealne zajęcie na chwilę bez internetu. Prosta gra w stylu 8-bitowych tytułów z początków ery gier. A teraz Google daje ci możliwość odmienienia tego tytułu tak, że zaczniesz się zagrywać w dinozaura… w kosmosie. Albo w Nowym Jorku. Wszystko po kolei.

22.05.2024 06.36
Dinozaur z Google Chrome zmieni się nie do poznania. Sam możesz go odmienić
REKLAMA

Co robisz, gdy nagle zabraknie ci internetu? Użytkownicy Google Chrome mają jedną świetną odpowiedź: od lat możesz zagrywać się w grę wbudowaną w przeglądarkę, czyli dwuwymiarowego skaczącego dinozaura. Idealne zajęcie na długie minuty, gdy czekasz na to, aż dostawca internetu coś zrobi. Albo, gdy twój router się resetuje.

REKLAMA

Tyle, że sam skaczący dinozaur z Google Chrome to nic zaskakującego. Każdy wie o jego istnieniu, każdy najpewniej zagrał w niego raz czy dwa. Google wie o tym, dlatego daje ci możliwość stworzenia własnej wersji gry. Wszystko dzięki, a jakże, sztucznej inteligencji i twojej kreatywności.

Twoja wersja skaczącego dinozaura z Google Chrome

Na konferencji Google I/O Google zaprezentowało eksperyment ze sztuczną inteligencją dla popularnej gry Chrome Dino o nazwie GenDino. Ten eksperyment oferował graczom możliwość całkowitego dostosowania oprawy wizualnej gry, pozwalając im podmienić dinozaura, przeszkody z kaktusów, a nawet pustynne tło na wszystko, czego sobie zapragną. Niestety, entuzjazm szybko się skończył, bo, jak zauważył serwis 9to5Google, firma wyłączyła GenDino jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia I/O.

Teraz Google ponownie uruchomił GenDino na krótki czas na swojej stronie. Tym razem gracze mają tylko nieco ponad sześć dni w trakcie pisania tego artykułu, aby cieszyć się zabawą wspomaganą przez sztuczną inteligencję, zanim potencjalnie zniknie na dobre.

Jak stworzyć własną grę w GenDino?

Ale o co w tym chodzi? Pozwól, że przeprowadzę cię za rękę. Na specjalnej stronie Labs znajduje się gra GenDino. Aby dostać się do niej, musisz zalogować się swoim kontem Google. Osoby z Polski - co jest zaskoczeniem, wszak większość nowości z SI z Labs nie jest dostępna dla nas - również mogą bezproblemowo zagrać.

Po zalogowaniu wita nas znajomy dinozaur oraz trzy pola tekstowe. W każdym z nich możemy wpisać rzecz, która ma się pojawić w grze:

  • Pierwsze pole: postać (np. dinozaur, samochód, piosenka)
  • Drugie: przez co przeskakuje (np. kaktus, beczka, komputer)
  • Trzecie: gdzie dzieje się akcja gry (np. pustynia, miasto, księżyc)

GenDino jest napędzany przez sztuczną inteligencję, więc możesz praktycznie stworzyć to, co chcesz. Telefon przeskakujący nad beczkami na księżycu? Robi się! Poniżej podrzuciłem kilka propozycji z przykładami.

Przeczytaj więcej o aktualizacjach popularnych aplikacji:

REKLAMA

Pamiętaj tylko, że jest to eksperyment SI - i niektóre propozycje (próbowałem Ricka Astleya) nie są akceptowane przez Google’a. Także też zamiast skakania flagowym smartfonem Pixelem 8 Pro, pozostaje mi skakanie po prostu "telefonem". Miej na uwadze również, że gra wyparuje za kilka dni, więc baw się tym ile możesz, bo powtórki nie będzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA