REKLAMA

Gratka dla fanów Nintendo. Legendarny zbiór gier z 1990 roku trafi na Switcha

Nintendo po raz kolejny chce podbić serca fanów, wypuszczając do sprzedaży tytuły retro na współczesną konsolę. Jednak Nintendo World Championships NES Edition jest prawdziwą perełką, bo koncern po raz pierwszy zdecydował się oficjalnie oddać w ręce graczy gry w wersjach turniejowych z lat 90.

09.05.2024 08.34
Gratka dla fanów Nintendo. Legendarny zbiór gier z 1990 roku trafi na Switcha
REKLAMA

Speedrunning to uwielbiana przez miliony graczy na świecie dyscyplina e-sportowa polegająca na przechodzeniu gier w taki sposób, by ukończyć ją w jak najkrótszym czasie. Choć e-sport kojarzony jest ze współczesnymi grami, to sam speedrunning może pochwalić się ponad 30-letnią historią.

Za sprawą nowej gry - a właściwie kolekcji wyzwań, każdy będzie mógł się poczuć jak podczas turnieju szybkiego przechodzenia gier organizowanego przez Nintendo w 1990 roku.

REKLAMA

Speedrunnerzy będą cieszyć się jak dzieci. Nintendo oficjalnie powraca z klasykami z Nintendo World Championships

Nintendo dodało do swojego sklepu eShop możliwość składania zamówień przedpremierowych na Nintendo World Championships NES Edition w wersji na Nintendo Switch. Gra jest kolekcją 150 wyzwań czasowych z 13 gier na Nintendo Entertainment System. Jak możemy przeczytać na stronie produktu, w grze dostępne będą globalne rankingi online, które nadadzą rozgrywce turniejowy charakter, a także lokalny tryb kooperacji dla 8 graczy. Nintendo World Championships NES Edition będzie również zawierać funkcję automatycznego cofania, pozwalając ludziom próbować, aż wykonają dobrze różne czynności lub triki.

Nazwa "Nintendo World Championships NES Edition" nawiązuje do serii turniejów Nintendo World Championships organizowanych przez Nintendo w latach 1990-2017. W ramach nich uczestnicy podzieleni na trzy grupy wiekowe konkurowali ze sobą w minigrach stworzonych na podstawie istniejących już gier (w 1990 roku były nimi m.in. Super Mario Bros, Rad Racer czy Tetris). Gry turniejowe były tworzone na potrzeby Nintendo World Championships na specjalnych kartridżach, które były niedostępne w sprzedaży. Mimo to nieliczne nośniki z turniejowymi grami trafiły w ręce kolekcjonerów, a te z pierwszych edycji Nintendo World Championships osiągają zawrotne ceny, obecnie na poziomie 175 tys. dol. (ok. 700 tys. złotych).

Cyfrową wersję Nintendo World Championships NES Edition można zakupić przedpremierowo poprzez sklep eShop w cenie 128,90 złotych. Osoby z Europy, które są zainteresowane fizyczną wersją, muszą wyrazić nią zainteresowanie poprzez stronę My Nintendo Store. Bowiem fizyczna wersja gry jest sprzedawana od ręki jedynie w Stanach Zjednoczonych. Ponadto fizyczna wersja Nintendo World Championships NES Edition nie zawiera jedynie gry, a jest ona całym zestawem kolekcjonerskim zawierającym 13 kart z ilustracjami, pięć przypinek i replikę kartridża Nintendo World Championships w złotym kolorze. Premiera Nintendo World Championships NES Edition zapowiedziana jest na 18 lipca bieżącego roku.

REKLAMA

Więcej na temat Nintendo:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA