REKLAMA

Apple w końcu spełnia oczekiwania. iOS 18 przyniesie długo wyczekiwaną funkcję

iPhone'y staną się niczym typowe telefony z Androidem. Nie, nie stracą wsparcia po dwóch latach - a wreszcie nie będziesz się nudził standardowym (i nudnym) wyglądem ekranu głównego. Wszystko dzięki nadchodzącemu systemowi iOS 18.

27.05.2024 17.00
Apple w końcu spełnia oczekiwania. iOS 18 przyniesie długo wyczekiwaną funkcję
REKLAMA

Jaka była największa zmiana, która musnęła system iOS w ostatnich latach? Poza takimi zmianami, jak przesunięcie przycisku zakończenia rozmowy, najwidoczniejszą - wszak patrzysz na nią codziennie, i to kilkadziesiąt razy - było odświeżenie ekranu blokady, który teraz można ukształtować według własnych upodobań.

REKLAMA

Apple odświeżył ekran kontaktu w systemie iOS 17, m.in. ułatwiając identyfikację dzwoniącego. Zdjęcie bliskiej osoby od razu pokaże ci, kto chce się z tobą skontaktować. Mimo tych zmian, serce systemu, czyli ekran główny z ikonami aplikacji i widżetami, pozostaje bez rewolucyjnych zmian.

Fakt: widżety są odświeżane co jakiś czas, a ich dodawanie staje się coraz to przyjemniejsze w każdej wersji iOS-a. Ale co z tymi aplikacjami? Ich ikonki praktycznie pozostają takie same od pierwszego wydania systemu. Zawsze będą wyglądały tak samo - i muszą się trzymać określonej pozycji na ekranie. I te dwie rzeczy, nareszcie, mają zostać zmienione.

iOS 18 odmieni ikony na ekranie głównym

Mark Gurman z Bloomberga znowu zapowiada rewolucję w systemie Apple'a: iOS 18 ma przynieść przełom w personalizacji ekranu głównego iPhone'a.

Do tej pory ikony aplikacji były uporządkowane w sztywnej siatce, ograniczając możliwości dostosowania. Nowa aktualizacja wprowadza długo wyczekiwaną zmianę: pełną swobodę w rozmieszczaniu ikon. Będziesz mógł je swobodnie przenosić w dowolne miejsce na ekranie, bez żadnych ograniczeń.

Kolejną nowością ma być personalizacja ikon. Po raz pierwszy firma z Cupertino umożliwi zmianę kolorów ikon aplikacji.

To zaraz może się zmienić (fot. Spider's Web)

Na razie nie wiadomo, czy będziesz mógł całkowicie zastąpić ikony aplikacji własnymi kreacjami. Teraz plotki sugerują, że twoje opcje będą ograniczone jedynie do zmiany kolorów.

Na Spider's Web przeczytasz o najnowszych aktualizacjach. Takich jak te:

Android od lat oferuje szerokie możliwości personalizacji, których iOS długo nie mógł się doczekać. System Apple'a słynął z ograniczonych opcji dostosowywania, bo do niedawna można było jedynie zmienić tapetę lub dodać pojedynczy widżet.

Kiedy poznamy oficjalnie te zmiany?

REKLAMA

Miej na uwadze jedno: są to obecnie tylko i wyłącznie plotki oraz przecieki. Prawdopodobnie jednak możesz już przygotować się na dowolne przemieszczanie ikonek.

Nowy system iOS 18, jak i iPadOS 18, oraz kolejne wersje macOS czy watchOS, zostaną ujawnione już 10 czerwca na konferencji WWDC 2024. Według plotek, Apple w tym roku ma przede wszystkim skupić się na sztucznej inteligencji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA