REKLAMA

AirTag, hit od Apple, będzie miał drugą wersję. Oto co zostanie ulepszone

AirTag, niewielki lokalizator od Apple'a, to jeden z najbardziej błyskotliwych i prostych produktów, jakie firma z Cupertino wydała w ostatnich latach. Od premiery minęły już trzy lata, a skoro nawet iPady dostały nowe wersje, to i świetny AirTag musi dostać kilka ulepszeń.

20.05.2024 19.41
apple-airtag-stalkerzy
REKLAMA

AirTag pomaga znaleźć zgubione lub zapomniane przedmioty. Działa on w połączeniu z iPhone'em lub iPadem, wykorzystując technologie Bluetooth, UWB i sieć Znajdź do precyzyjnego określania jego lokalizacji.

REKLAMA

Produkt stał się hitem: Apple dostarczył prosty, ale zarazem działający (co w przeszłości nie było pewne w lokalizatorach) produkt, który nie rozbije banku przy zakupie. Ale może uratować cztery litery, gdy zgubisz portfel, walizkę czy auto. Problem w tym, że trudno jest poprawić ideał. Prawda?

AirTag 2: co wiemy o nowej generacji?

Dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman, przewiduje wydanie nowego AirTaga w połowie 2025 r. Informacje te pokrywają się z doniesieniami analityka Ming-Chi Kuo z października 2023 r., który również przewidywał ten okres premiery. Gurman twierdzi, że Apple już testuje produkcję nowego produktu (o nazwie kodowej B589) u azjatyckich producentów.

Chociaż szczegółów jest niewiele (w końcu to tylko proste narzędzie do śledzenia), Gurman spodziewa się, że nowy AirTag będzie miał ulepszony chip zapewniający jeszcze lepsze śledzenie lokalizacji. Może to oznaczać bardziej precyzyjne dane o położeniu lub szerszy zasięg śledzenia zgubionych przedmiotów.

Gurman podzielił się również swoją osobistą listą życzeń dotyczącą AirTaga 2. Chciałby głośniejszego głośnika, aby łatwiej było znaleźć zgubione przedmioty, lepszej żywotności baterii oraz wersji specjalnie zaprojektowanej do portfeli - i ta ostatnia rzecz z listy jest na myśli każdego, kto obcował z lokalizatorem od Apple'a.

Przeczytaj więcej o nadchodzących produktach od Apple'a:

Co powinno pozostać niezmienione?

Cena. AirTag jest niewątpliwie iPhone'em wśród urządzeń lokalizacyjnych. Mały, biały, prosty do ustawienia dzięki instrukcjom wewnątrz aplikacji Znajdź od Apple'a - i drogi. Jednak czy aż jego cena jest na poziomie standardowych produktów od firmy z Cupertino?

Oficjalna cena za jedną sztukę to 169 zł (4 sztuki kosztują 569 zł). Sporo, ale jeśli komuś zależy na bezproblemowym znalezieniu portfela czy walizki na lotnisku - warto.

REKLAMA
Kup lokalizatory Apple w niższej cenie
x-kom
Apple AirTag
x-kom
Oficjalna cena AirTaga w sklepie Apple. U innych sprzedawców można je kupić nieco taniej
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA