REKLAMA

iPhone 16 Pro będzie miał lepszy obraz od twojego nowiutkiego telewizora

Oglądanie wideo na ekranie iPhone’a przyszłej generacji ma być ucztą dla oczu. Według niepotwierdzonych informacji, iPhone 16 Pro ma być wyposażony w wyświetlacz jaśniejszy nawet o 20 proc. od swojego poprzednika.

11.05.2024 17.00
iphone 15 pro max cena
REKLAMA

Pierwsze informacje o przyszłym sztandarowym telefonie Apple’a nieuchronnie zaczynają wyciekać do Internetu, a źródłem najnowszej plotki jest dość znany chiński sygnalista, mający bliżej niejasne powiązania z podwykonawcami amerykańskiej firmy. Według jego źródeł, typowa jasność wyświetlacza iPhone’a 16 Pro w trybie SDR to aż 1200 nitów. Dla porównania, fenomenalny pod tym względem iPhone 15 Pro oferuje 1000 nitów.

REKLAMA

Jasność w trybie HDR pozostaje niezmieniona. iPhone 16 Pro, podobnie jak iPhone 15 Pro, ma oferować typową jasność HDR na poziomie 1600 nitów. Szczytowa jasność wyświetlacza nowego modelu to 2000 nitów. To znakomite parametry jak na mobilny wyświetlacz, za sprawą których iPhone 16 Pro oferować będzie czytelny obraz nawet w pełnym słońcu. A co to oznacza w typowych warunkach?

Koniecznie przeczytaj też:

iPhone 16 Pro kontra popularne nowoczesne telewizory HDR

 class="wp-image-4542108"
Samsung OLED S95D, jeden z lepszych telewizorów na rynku. Wymięknie przy iPhonie 16 Pro?

Telewizory wyższej klasy często oferują jasność w zakresie od 1000 do 2000 nitów w trybie HDR, co jest porównywalne z wartościami dla iPhone'a 16 Pro. Jednak warto zauważyć, że niektóre modele telewizorów premium mogą osiągać jeszcze wyższą jasność szczytową, przekraczającą 2000 nitów, szczególnie w przypadku telewizorów QLED i panele OLED najnowszych generacji, które są znane z doskonałej jakości obrazu i wysokiej jasności.

REKLAMA

Jednakże, trzeba pamiętać, że jasność nie jest jedynym wskaźnikiem jakości obrazu. Ważne są również takie aspekty jak kontrast, kolor, kąty widzenia i czas reakcji, które razem tworzą całkowite wrażenie wizualne. iPhone'y są znane z doskonałej kalibracji kolorów i kontrastu, co może sprawić, że ich wyświetlacze, mimo porównywalnej jasności, będą wydawać się lepsze od niektórych telewizorów. Z drugiej strony, telewizory wyższej klasy oferują większe ekrany i często bardziej zaawansowane technologie obrazu.

Jedno jest pewne - nadrabianie serialowych zaległości będzie na tym telefonie przyjemnością.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA