REKLAMA

Takie mają być kolory iPhone'ów 16 i 16 Plus. Nie będziesz wiedzieć, którego wybrać

Nie cztery, nie pięć, a aż siedem wariantów kolorystycznych ma być dostępnych na premierę nowych smartfonów Apple. Najnowszy przeciek jest zarazem pierwszym, z którego dowiadujemy się o kolorach podstawowego iPhone 16 oraz iPhone 16 Plus.

07.05.2024 07.42
Takie mają być kolory iPhone'ów 16 i 16 Plus. Nie będziesz wiedzieć, którego wybrać
REKLAMA

Choć dzisiejsze wydarzenie Apple upłynie nam pod znakiem tabletów iPad i rysików Apple Pencil, to równolegle nic nie zatrzymuje plotek i nieoficjalnych doniesień na temat najważniejszego produktu w portfolio Apple - iPhone'a.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca informowaliśmy o m.in. rozmiarach ekranów, nowym przycisku czy o tym, czego można spodziewać się od aparatu iPhone 16. Teraz pojawiły się informacje o kwestii kluczowej przy wyborze nowego urządzenia.

REKLAMA

7 kolorów iPhone'ów 16

Najnowsze przecieki pochodzą od chińskiego leakera Fixed focus digital, który paletę kolorów nowych smartfonów Apple opublikował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo. Jak przekazuje serwis MacRumors, Fixed focus digital poinformował o aż siedmiu wariantach kolorystycznych dla iPhone 16 Plus.

Oprócz znanych z ubiegłorocznego iPhone 15 czarnego koloru oraz pastelowego błękitu, różu, żółci i zieleni, iPhone 16 Plus otrzyma także wersję białą oraz fioletową.

Źródło: MacRumors

Przekaz Fixed focus digital nie był jasny, wobec czego nie jest pewne, czy wspomniał on o iPhone 16 Plus jako skrócie myślowym dla iPhone 16 i 16 Plus, czy miał na myśli ekskluzywne kolory, które znajdziemy jedynie w wersji Plus.

Jak jednak zastrzega MacRumors, leaker mógł wejść w posiadanie materiałów z łańcucha dostaw dotyczących 16 Plus. W tym przypadku można zakładać, że opcje kolorystyczne będą takie same dla podstawowego iPhone 16, jak i 16 Plus. Jednocześnie serwis zauważa, że jest to dotychczas pierwszy przeciek dotyczący kolorów podstawowych wersji iPhone'ów.

A jak z kolorami iPhone'a 16 i 16 Pro Max?

Większej zmiany w palecie barw doczekamy się w przypadku modeli Pro i Pro Max.

Zeszłoroczne iPhone 15 i 15 Pro Max wykorzystują ramkę z tytanu, wobec czego Apple zdecydował się dać urządzeniom pasujące, "tytanowe" kolory: czarny, biały, niebieski i naturalny.

Jak w marcu informował inny chiński leaker poprzez serwis Weibo, w iPhonie 16 Pro i Pro Max Apple ma się pozbyć niebieskiego tytanu na rzecz różowego złota, a czarny tytan ma zostać przechrzczony na "space black" - "kosmiczna czerń", znana choćby z iPhone 14.

Naturalny tytan ma pozostać nietknięty, jednak biały tytan ma mieć delikatnie zmienioną obudowę, przez co biel będzie wyglądać bardziej jak ta w iPhone 14 Pro. W iPhone'ach 16 Pro i Pro Max można spodziewać się nie tylko nowych barw, ale i zmian w wyglądzie samego tytanu. Ten zdaniem koreańskiego blogera yeux1122 - za sprawą usprawnień w produkcji - ma być bardziej gładki i błyszczący.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Wongsakorn Napaeng / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA