ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Nowym iPhonem zagrasz w ping-ponga. Wyciek ujawnia ogromny ekran

iPhone 16 zbliża się wielkimi krokami. Największą zmianą w tegorocznej odsłonie, poza nowymi przyciskami, będzie ogromny ekran najdroższego wariantu. Kolejne zdjęcia pokazują problem, z którym zmierzą się ci, którzy wydadzą najwięcej na następnego iPhone’a.

29.04.2024 18.46
Linia iPhone 16 na kolejnych zdjęciach. Ogromny ekran niepokoi
REKLAMA

Kiedy ostatnio urosły iPhone’y? Właściwą odpowiedzią jest to, że iPhone’y praktycznie co chwilę mają inne wymiary. Taki iPhone 15 urósł o kilka milimetrów względem swojego poprzednika. A duży, bo 6,7-calowy iPhone 14 Plus zastąpił w linii produktów malutkiego iPhone’a 14 mini, który mierzył zaledwie 5,42-cala.

Teraz natomiast ulepszenie, i to spore, ma otrzymać największy i najdroższy z serii iPhone’ów, bo 16 Pro Max. Ten wreszcie zasłuży na miano "Max". A może raczej phableta?

REKLAMA

Tak rozpoznacie iPhone’a 16 i 16 Plus

Na Twitterze wyciekło zdjęcie przedstawiające atrapy nadchodzącej serii iPhone'ów 16, dając wgląd w kierunek, w którym ma pójść Apple w tym roku. Chociaż nie są to działające telefony, a niektóre szczegóły mogą się zmienić przed premierą, atrapy dają ogólne pojęcie, czego się spodziewać po telefonach, na które rzuci się cały świat, jak co roku.

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest nowy moduł aparatu w standardowym iPhone'ie 16 i 16 Plus. Wygląda na to, że jest to nowy projekt, który przypomina bardzo wygląd wyspy z iPhone’a X czy XS, połączony z tym, co widzieliśmy w najnowszych iPhone’ach. Dzięki temu każdy będzie wiedział, że kupiłeś najnowszego, ale tańszego iPhone’a i nie masz już, phi, zeszłorocznego modelu.

Co jeszcze Apple wyda w tym roku? Na Spider's Web znajdziesz wszystko:

Nowe rozmieszczenie kamer ma umożliwić bazowym modelom na rejestrowanie wideo przestrzennych, które można zobaczyć m.in. w goglach Vision Pro. Dotychczas, tzw. Spatial Video było dostępne jedynie w linii Pro.

iPhone 16 Pro Max będzie ogromny

Moduł aparatu nie zmieni się znacząco w iPhone’ach 16 Pro i 16 Pro Max. Ale zmieni się coś, co od razu obwieści światu, że wydałeś bardzo dużo pieniędzy na normalny, nieskładany smartfon: większe ekrany. Według plotek, oto nowe rozmiary ekranów w modelach Pro:

  • iPhone 16 Pro: 6,3 cala (obecnie 6,1)
  • iPhone 16 Pro Max: 6,9 cala (obecnie 6,7)

I ten wzrost wielkości ekranów również został uwieczniony na nowym zdjęciu atrap. Model 16 Pro Max robi niesamowite wrażenie, wszak będzie to telefon, któremu już bliżej do tabletu, aniżeli nawet temu, co obecnie uznajemy za "standardowego smartfona". Tutaj możesz zobaczyć wygląd obudów do następnej linii iPhone’ów.

iPad mini obecnej generacji ma ekran o wielkości 8,3 cala, także różnica zaciera się coraz mocniej. Po co komu mały tablet, gdy jego iPhone będzie ogromny?

REKLAMA

Poza większymi ekranami i zmianie modułów aparatów, z wcześniejszych plotek dowiedzieliśmy się, że seria Pro (jeszcze nie wiadomo, co z bazową linią) otrzyma nowy przycisk odpowiadający za przybliżanie obrazu kamery oraz za robienie zdjęć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA