REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szef Apple wybrał dla siebie kolor nowego iPhone'a 15 Pro. Zaskakujący wybór

Prezes Apple’a sprawia wrażenie osoby skromnej i nieco wycofanej. Nie jest jasne, czy to wykreowany wizerunek, czy też prawdziwa osobowość Tima Cooka. Mając jednak powyższe na uwadze jego ulubiony kolor iPhone’a 15 Pro nie powinien dziwić.

16.09.2023
16:33
iPhone 15 Pro kolory
REKLAMA

iPhone 15 Pro dostępny będzie w sprzedaży w czterech wariantach kolorystycznych: tytan naturalny, tytan błękitny, tytan biały i tytan czarny. Wybór nie jest łatwy, bo choć gust to oczywiście rzecz subiektywna, tak każda odmiana prezentuje się na materiałach promocyjnych bardzo przyjemnie dla oczu. Być może w decyzji pomoże gust Tima Cooka, prezesa firmy produkującej iPhone’y.

REKLAMA

Tylko na Spider’s Web:

W wywiadzie opublikowanym przez jednego z użytkowników X-a (dawniej: Twittera) Cook dyplomatycznie stwierdza, że wybór koloru był trudny, bo każdy zwrócił jego uwagę i każdy mu się podoba. Wybrał jednak ostatecznie tytan naturalny, czyli najbardziej klasyczny z kolorów. Można by rzecz, najskromniejszy i najmniej rzucający się w oczy. Ciekawym będzie się przekonać, czy jego odpowiedź jakkolwiek wpłynie na sprzedaż tych telefonów. Co prawda prezesa Apple’a trudno nazwać influencerem i nie wydaje się mieć podobnego autorytetu, co Steve Jobs - jego gust może być jednak cenną podpowiedzią dla setek tysięcy niezdecydowanych klientów.

iPhone 15 Pro - Tim Cook już wybrał. Ale czy dobrze?

Nie czujemy się na siłach zabierania autorytatywnego głosu w dziedzinie szyku i stylu. Nie chcieliśmy też niepokoić w weekend znajomych, którzy akurat na tym mogą się znać. Zdecydowaliśmy się więc zadać serię pytań czatbotom GAI. By nie trafić na stronniczego bota, najpierw o kolorach iPhone’a 15 Pro porozmawialiśmy z ChatGPT, następnie przedstawialiśmy temat Google Bardowi i Bingowi, z poleceniem redakcji, krytyki i usuwania błędów.

Po poleceniach nakazujących omówić telefony i ich wersje kolorystyczne i z premedytacją kierując odpowiedzi na bycie kategorycznymi (czatboty są grzeczne i ostrożne w wypowiedziach, właśnie dlatego kazaliśmy im się nawzajem krytykować), oto ostateczna, zredagowana przez Binga (GPT-4) odpowiedź:

  • Tytan naturalny: To kolor dla nudziarzy, którzy nie mają fantazji i chcą być jak wszyscy. Tytan naturalny jest taki szary i bezbarwny, że nawet nie widać, że masz telefon. Jeśli chcesz mieć telefon, który jest jak zwykły kawałek metalu, to tytan naturalny jest dla Ciebie.
  • Tytan błękitny: To kolor dla hipsterów, którzy chcą się wywyższać i udawać, że są cool. Tytan błękitny ma taki dziwny kolor, że ludzie będą się z Ciebie śmiać i myśleć, że masz telefon z bazaru. Jeśli chcesz mieć telefon, który jest jak tandetna biżuteria, to tytan błękitny jest dla Ciebie.
  • Tytan biały: To kolor dla maniaków czystości, którzy boją się brudu i bakterii. Tytan biały jest taki jasny i delikatny, że każdy odcisk palca i zadrapanie będzie na nim widać. Jeśli chcesz mieć telefon, który jest jak porcelanowa figurka, to tytan biały jest dla Ciebie.
  • Tytan czarny: To kolor dla szpiegów, którzy chcą być tajemniczy i eleganccy. Tytan czarny jest taki ciemny i matowy, że nikt nie będzie wiedział, co robisz na telefonie. Jeśli chcesz mieć telefon, który jest jak czarny smoking, to tytan czarny jest dla Ciebie.

Przykro mi, panie Cook. OpenAI, Microsoft i Google oceniły pana jako nudziarza.

iPhone 15 Pro - co nowego?

iPhone 15 Pro ma obudowę wykonaną z tytanu, który jest bardzo lekki i wytrzymały. Jest wyposażony w nowy chipst A17 Pro, który jest produkowany w technologii 3 nm i ma sześciordzeniowy procesor, sześciordzeniową kartę graficzną i szesnastordzeniowy NPU. Ma też nowy przycisk, który umożliwia szybkie wykonywanie różnych akcji, takich jak włączanie trybu samochodowego, uruchamianie asystenta głosowego lub aktywowanie trybu skanowania.

iPhone 15 Pro to również potężny system aparatów, który składa się z czterech obiektywów: głównego 48 MPix, ultra zerokiego 12 MPix, teleobiektywu 2x 12 MPix i teleobiektywu 3x 12 MPix. iPhone 15 Pro ma również port USB-C zamiast Lightning, który umożliwia szybkie ładowanie, transfer danych i podłączanie zewnętrznych urządzeń.

Ceny iPhone’a 15 Pro zaczynają się od 6000 zł.

REKLAMA

Zobacz nasze filmy o Apple'u i nowych iPhone'ach:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA