REKLAMA

DJI Avata 2 zadebiutował. Tym dronem polata każdy

DJI Avata 2 to nowy dron FPV, który ma większą matrycę, jest lżejszy i ma dłuższy czas lotu. Do tego, pokazano nowy kontroler oraz gogle, które mają pozwolić na wykonywanie nowych akrobacji w prostszy sposób.

11.04.2024 13.03
DJI Avata 2
REKLAMA

DJI Avata cieszy się sporą popularnością, oferując interesującą alternatywę dla customowych dronów FPV typu cinewhoop. Pozwalał na dosyć zaawansowane akrobacje i loty, zapewniając wygodne sterowanie, dobrej jakości kamerkę, stabilny podgląd obrazu oraz wysokie bezpieczeństwo. To pakiet idealny dla każdego początkującego fana dronów FPV.

REKLAMA

Jego następca, DJI Avata 2, kontynuuje ten kierunek, oferując jeszcze więcej możliwości. Wraz z dronem debiutują także nowy kontroler DJI RC Motion 3 oraz gogle DJI Goggles 3. 

Nowa konstrukcja, niższa waga

Już na pierwszy rzut oka widać, że projektanci zupełnie przeprojektowali DJI Avata 2. Cała konstrukcja jest mniejsza, bardziej zgrabna, a akumulator jest inaczej mocowany. W oczy rzucają się też dwa pomarańczowe paski z przodu.

Po spojrzeniu w specyfikację widać, że Avata 2 waży 377 g, czyli wyraźnie mniej niż poprzednik (460 g). 145 g z tego to nowy akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2150 mAh (270 mAh mniejsza pojemność). Według zapewnień producenta powinno to starczyć na do 23 min lotu. Kiedy zabraknie energii, drona możemy szybko naładować przez USB-C PD.

Nowy dwukierunkowy koncentrator ładowania posiada funkcję akumulacji energii, umożliwiając transfer pozostałej energii z wielu akumulatorów do tego o najwyższym poziomie naładowania, zapewniając „dodatkową baterię”.

Nowy kontroler DJI RC Motion 3 + gogle = lepsze sterowanie

W zestawie DJI Avata 2 Fly More Combo dostajemy także dwa ważne elementy, które powinny mocno poprawić komfort sterowania. 

Pierwszy z nich to kontroler DJI RC Motion 3, który pozwala na łatwiejsze robienie akrobacji w powietrzu. DJI nazywa to Easy ACRO, a do dyspozycji są takie funkcje, jak:

  • One-Push Flip (360-stopniowy przerzut w przód/tył),
  • Roll (360-stopniowy obrót w lewo/prawo),
  • Drift (boczny drift obracając się o 180 stopni obok obiektu, szybko odjeżdżając).

Kontroler DJI RC Motion 3 zapewnia dodatkowe zabezpieczenie w przypadku awaryjnych sytuacji, umożliwiając natychmiastowe zatrzymanie urządzenia przy użyciu przycisku blokady. Ponadto funkcja Tryb Turtle automatycznie koryguje pozycję drona do stanu gotowości do lotu.

Ulepszone gogle DJI Goggles 3 mają funkcjonalność Real View PiP, która umożliwia bezpieczne śledzenie otoczenia i trajektorii lotu bez konieczności zdejmowania gogli. Zintegrowany wyświetlacz Micro-OLED oraz transmisja o ultraniskim opóźnieniu mają dawać większy komfort lotu.

W środku większa matryca

W środku znajdziemy większą matrycę niż u poprzednika. Zamiast 1/1.7 cala, otrzymujemy matrycę CMOS o przekątnej 1/1,3 cala, dzięki czemu kamera ma lepiej radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia. Matryca współpracuje z ultraszerokokątnym obiektywem o kącie widzenia do 155 stopni.

Ten duet umożliwia nagrywanie filmów HDR z prędkością do 4k 60 kl./s, a także nagrywanie w zwolnionym tempie 2,7K 100 kl./s. Kamera oferuje 10-bitowy tryb kolorów D-Log M, dzięki czemu możemy uzyskać obraz gotowy do późniejszej postprodukcji, który będzie bogaty w szczegóły w światłach i cieniach. DJI Avata 2 został wyposażony w system transmisji O4 działający w teorii do 13 km i bardzo niskie opóźnienie transmisji wynoszące 24 ms. Obraz ma rozdzielczość 1080p 100 kl./s przy 60 Mb/s.

DJI Avata 2 - ceny

REKLAMA

DJI Avata 2, oraz kontroler DJI RC Motion 3 i gogle DJI Goggles 3 są już dostępne w sprzedaży. Podobnie jak w przypadku nowych gimbali DJI RS 4 i RS 4 Pro, jest nieco taniej. Oto ceny:

  • Dron DJI Avata 2 (bez kontrolera) - 2299 zł
  • Dron DJI Avata 2 Fly More Combo - 4699 zł
  • Dron DJI Avata 2 Fly More Combo (3 x bateria) - 5599 zł
  • DJI RC Motion 3 - 449 zł
  • DJI Goggles 3 - 3099 zł
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA