REKLAMA

Czekasz na Samsunga Galaxy S24 FE? Mamy dobrą i złą wiadomość

Samsung Galaxy S24 FE jest już w planach, ale musimy się uzbroić w cierpliwość zanim to nastąpi. Mam jednak dobrą informację na osłodę. Co szykuje nam koreański producent?

22.04.2024 13.55
samsung galaxy s23 fe test
REKLAMA

Samsung Galaxy S23 FE był wielkim powrotem do lubianej przez klientów serii. Połączenie cech Galaxy S22 z Galaxy S23 wyszło na plus, bo smartfon nie dość, że robił świetne zdjęcia, to dodatkowo miał bardzo dobre parametry. Obawy budził procesor Exynos 2200, ale jak sam się przekonałem - zupełnie niesłuszne. Nie grzał się i nie tracił akumulatora w oczach. Poświęciłem Samsungowi Galaxy S23 FE dwa osobne teksty, które znajdują się pod poniższymi linkami.

REKLAMA

Telefon mógł mieć dwie wady - cenę oraz duże ramki wokół wyświetlacza. Z doniesień, które przedostały się do sieci, wynika, że poradzono sobie z drugą wadą.

Samsung Galaxy S24 FE będzie miał lepszy wyświetlacz

Obecny na rynku Samsung Galaxy S23 FE korzysta z ekranu OLED wykonanego w technologii chip-on-glass, w którym sterownik odpowiedzialny za prawidłowe działanie wyświetlacza, montowany jest bezpośrednio na szklanym podłożu panelu OLED. Natomiast Samsung Galaxy S24 FE wykorzysta technologię chip-on-film, w której sterownik umieszczany jest na elastycznej folii, która podłącza się do panelu wyświetlacza. Jeżeli macie składany telefon, to właśnie w tej technologii wykonany jest wasz wyświetlacz.

Samsung Display pokazuje różnice pomiędzy technologiami

Ta metoda jest bardziej skomplikowana w produkcji, ale dzięki niej producent ma większą elastyczność w projektowaniu wielkości wyświetlacza, a użytkownik dostaje możliwość łatwiejszych napraw oraz lepsze odprowadzenie ciepła, dzięki czemu smartfon grzeje się jeszcze mniej. Tym samym producent ostatecznie rozwiałby wszystkie wątpliwości związane z używaniem procesorów Exynos w swoich produktach. Nie świadczy to jednak o tym, że Samsung Galaxy S24 FE otrzyma składany wyświetlacz, tylko że producent może na tyle skalować produkcję wyświetlaczy z elastycznym połączeniem, że zastosowanie jej nawet w klasycznym telefonie jest opłacalne.

Jest i gorsza wiadomość

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 FE pojawi się później, niż się spodziewano. Według pierwszych przecieków miał trafić na rynek krótko po premierze składanych smartfonów Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6, która będzie miała miejsce w lipcu tego roku. Jednak najnowsze dane mówią, że data premiery przesunęła się na początek czwartego kwartału, a to za sprawą wspomnianego wcześniej lepszego wyświetlacza. Jeżeli ramki będą faktycznie mniejsze, to zdecydowanie można poczekać.

IDŹ DO SKLEPU
x-kom
Samsung Galaxy S23 FE
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA