REKLAMA

PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. 20 zł za bilet w pierwszej klasie

W niższej cenie znaleźć można tysiące biletów. PKP Intercity robi wiele, by ci, którzy przesiedli się do pociągów, zostali z nimi na dłużej.

04.04.2024 09.20
pkp
REKLAMA

„Udostępniamy tysiące biletów na podróż pociągiem w super atrakcyjnych cenach. Od 19 zł!” – napisał na Twitterze wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz. Oficjalnie promocja jeszcze nie ruszyła – póki co przewoźnik nie chwali się nią na swoich kanałach, a wiceprezes zapowiedział ją jeszcze wczoraj – ale już można przeglądać wiele ofert z dużo niższymi cenami.

REKLAMA

I tak z Łodzi do Gdańska dojedziemy już za 29 zł – i to jadąc w pierwszej klasie. Niedawno taka sama trasa wyceniona była na prawie 70 zł (co i tak było dobrą ceną, bo bilety były kupowane dla dwóch osób, a wtedy wchodzi dodatkowa zniżka). 24 zł zapłacić trzeba za bilet z Łodzi do Poznania w pierwszej klasie, a 2 znajdzie się za 35 zł. Do Warszawy można pojechać nawet za 9 zł, choć to bardzo poranne połączenie. Ale już to o 6:52 wycenione jest na 15 zł (pierwsza klasa) i 20 zł (druga).

Podróż Warszawa – Poznań możliwa jest za mniej niż 30 zł, o ile zdecydujemy się wyjechać po godz. 5:00. Cena jest bardzo atrakcyjna, skoro już później trzeba płacić prawie 60 zł. Ale nawet o 13:15 znajdzie się bilet za 48 zł, co zawsze jest jakąś oszczędnością. Mocno potaniały także przejazdy ze stolicy do Lublina – w pierwszej klasie dostępne są ceny od 19 zł. Z Gdańska do Poznania bilet w pierwszej klasie kosztuje 24 zł, a w drugiej... 49 zł.

I nie trzeba kupować z wyprzedzeniem. Bilet z Łodzi do Poznania na dziś dało się upolować za 35 zł. W pierwszej klasie.

Warto więc przeglądać, szukać, sprawdzać różne terminy. Być może poszczęści się wam na waszej regularnej trasie albo zmotywuje do spontanicznej wyprawy. Ceny czasami takie, że aż szkoda siedzieć w domu.

PKP Intercity kuje żelazo póki gorące

Promocja startuje w idealnym okresie, bo liczba pasażerów stale rośnie. Nowi bądź powracający klienci mają kolejny dowód na to, że takie podróżowanie się opłaca. W trakcie minionych Świąt Wielkanocnych z usług narodowego przewoźnika skorzystało 1,6 mln osób. Pierwszy kwartał to już 16,5 mln pasażerów, co jest rekordem w historii spółki. Szybki i nowoczesny tabor oraz coraz lepsza oferta przewozowa przekonują kolejne miliony pasażerów do wyboru naszych usług – komentuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

 A Gontarz patrzy jeszcze dalej i spodziewa się, że uda się z nawiązką pobić rekord ubiegłoroczny, kiedy to w całym 2023 r. PKP Intercity przewiozło 68 mln osób. Dla porównania w 2022 r. było to 59 mln pasażerów. Cel na 2024 r.? - Jeśli trend wzrostowy się utrzyma nasza spółka przewiezie w całym 2024 75-77 mln pasażerów – szacuje wiceprezes spółki.

Pewnie takie promocje pomogą w realizacji zadania. Warto dodać, że do pociągów przyciągają nie tylko niższe ceny i coraz krótsze czasy podróże, ale stale rosnący komfort. Niedawno przewoźnik poinformował o podpisaniu zamówienia na wielofunkcyjne wagony COMBO. W ramach naprawy okresowej wraz z modernizacją 50 wagonów typu 112A zostanie przekształconych w te uniwersalne pojazdy.

W modernizowanych pojazdach wymieniane są wózki, co podnosi jakość podróżowania, szczególnie pod względem wytłumienia hałasu

W zależności od zajmowanego miejsca w wagonie podróżni korzystają z indywidualnych lub czteroosobowych stolików. Do ich dyspozycji są gniazdka elektryczne i USB oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Nowoczesny system informacji pasażerskiej wyświetla m.in. czasy przejazdu, stacje postoju czy temperaturę. W pojazdach COMBO wydzielona jest także przestrzeń, w której można przewozić rowery. W wagonach znajdą się również dwie maszyny vendingowe z napojami i przekąskami – zapowiedział przewoźnik.

REKLAMA

Na Spider's Web pisaliśmy o ostatnich nowościach u przewoźnika:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA