REKLAMA

Kilka kliknięć i jesteś u tego operatora. Wystarczy zrobić to

Mobile Vikings, czyli wirtualny operator komórkowy uprościł proces przenoszenia numeru. Nie będzie potrzebne wychodzenie do salonu operatora, a jedynie… kilka kliknięć.

22.04.2024 15.23
Kilka kliknięć i jesteś u tego operatora. Wystarczy zrobić to
REKLAMA

Operator zamiast otwierania nowych salonów w całej Polsce, skupia się na internetowej sprzedaży. Dotychczas przeniesienie numeru wiązało się z obowiązkiem przyjazdu kuriera pod dom, który weryfikował dane użytkownika. Teraz już nawet kurier nie musi do nas przyjeżdżać.

REKLAMA

Bierzesz smartfon, klikasz i jesteś w sieci Mobile Vikings. Bez podróży do salonu

Przeniesienie numeru do Mobile Vikings właśnie stało się prostsze. Można to zrobić za pomocą konta internetowego Vikinga lub w aplikacji mobilnej Viking App (dostępnej w sklepie Google i App Store). Proces działa dla wszystkich ofert – zarówno dla subskrypcji, jak i karty. W jednym lub drugim oprogramowaniu wystarczy bowiem wybrać interesującą nas ofertę w zależności od potrzeb, a następnym kluczowym wyborem jest zdecydowanie się na kartę eSIM.

Gdybyśmy zdecydowali się na klasyczną kartę, proces nie byłby w 100 proc. realizowany online – kurier musiałby dostarczyć na nasz adres domowy fizyczną kartę SIM. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie modele obsługują elektroniczne karty SIM – warto zatem sprawdzić, czy taka funkcja jest wspierana przez nasz model, wpisując w wyszukiwarkę "model urządzenia eSIM". Jeśli nasze urządzenie obsługuje tę technologię, będziemy musieli następnie potwierdzić swoją tożsamość.

To można zrobić na dwa sposoby – przez aplikację mObywatel lub przez bankowość elektroniczną. Obie metody są bezpieczne i szybkie. Następnie Mobile Vikings prześle nam kod QR, który musimy zeskanować smartfonem i gotowe – zainstalowaliśmy eSIM. W zależności od posiadanej wcześniej oferty Mobile Vikings nasz numer zostanie automatycznie przeniesiony po wygaśnięciu umowy u dotychczasowego operatora - najszybciej jak to tylko możliwe.

Mobile Vikings podchodzi do tego bardzo ciekawie, chwaląc się "cyfrowymi salonami sprzedaży". To oczywiście tylko przenośnia, ponieważ tymi salonami są nasze smartfony, laptopy lub komputery. Warto zaznaczyć, że Mobile Vikings korzysta z infrastruktury Play i w niektórych ofertach (np. przy subskrypcjach) oferuje również dostęp do sieci 5G.

Jednocześnie operator wystartował z kampanią billboardową w największych polskich miastach. Na banerach reklamowych stojących w pobliżu dużych galerii handlowych podkreśla swoją wirtualność – na billboardach znajduje się hasło "tam mógł być nasz salon, tylko po co?". Operator na swojej stronie internetowej rejs2024.pl również pokazuje wszystkie nowości, które zostały wdrożone i zostaną wprowadzone w przyszłości.

REKLAMA

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA