REKLAMA

Więcej 5G w Orange i T-Mobile. Postawią tysiące nowych nadajników

Firmy Orange i T-Mobile poinformowały o ulepszeniu sieci 5G. Operatorzy w tym tygodniu uruchomili masę nowych stacji bazowych na terenie całego kraju.

19.04.2024 05.45
orange 5g pasmo c
REKLAMA

5G w paśmie C już na stałe zagościło od ofert operatorów w Polsce, dzięki czemu my – klienci możemy cieszyć się szybszym połączeniem z internetem w telefonie. Trójka operatorów, która ma stacje bazowe w tym paśmie z każdym miesiącem polepsza zasięg. Nie tylko w największych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach.

REKLAMA

Orange i T-Mobile mają nowe stacje bazowe 5G w paśmie C. W jakich miejscowościach?

Rzecznik Orange Wojciech Jabczyński poinformował na swoim profilu, że w tym tygodniu pomarańczowy operator uruchomił 60 nowych stacji bazowych bazujących na paśmie C. Nowe nadajniki powstały w najróżniejszych zakątkach Polksich – m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Kielcach, Grudziądzu, Inowrocławiu czy Wyszkowie.

Operator tym sposobem ma już 1379 działających stacji w paśmie C. W ubiegłym tygodniu firma poinformowała, że w pierwszym kwartale uruchomiła 38 stacji, a do końca marca w całej Polsce działało aż 12376 nadajników (we wszystkich technologiach). Teraz zasięg okaże się jeszcze lepszy. Orange ma ambitny plan, który zakłada uruchomienie ponad 3000 stacji bazowych działających w paśmie C w ponad 250 miejscowościach do końca tego roku.

Orange jednocześnie wyłącza sieć 3G i zastępuje ją zdecydowanie szybszą siecią 4G.

Kup abonament:
Orange
Orange Abonament
Orange

T-Mobile Polska również podał na swoim profilu X, że klienci mogą cieszyć się lepszym zasięgiem. Operator uruchomił bowiem 28 nowych wież – tym sposobem w całej Polsce działa 2092 stacji bazowych nadających w sieci 5G Bardziej (tak operator nazywa 5G w paśmie C).

Dzięki nowym stacjom superszybki internet mobilny pojawił się w Gostyninie i Świerznie. Sygnał natomiast został poprawiony w Katowicach, Koszalinie, Krasnymstawie, Radomiu, Szczytnie i Toruniu. T-Mobile bardzo szybko osiągnął swój cel pokrycia zasięgiem ponad 25 proc. populacji kraju, bo już na początku marca operator poinformował, że w całym kraju działa 2003 stacji bazowych działających w paśmie C. Od tego czasu (czyli ok. 5 tygodni) przybyło 89 nadajników.

Sprawdź ofertę:
T-Mobile
T-Mobile
T-Mobile
REKLAMA

Więcej na temat operatorów sieci komórkowych znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA