REKLAMA

Orange mówi, gdzie podłączy światłowody. Sprawdź, czy są plany na twoją okolicę

Orange podsumował plany dotyczące budowy światłowodu w Polsce w ramach programu KPO i FERC. Dzięki temu ponad 150 tys. polskich gospodarstw domowych w kraju nad Wisłą zyska możliwość podłączenia superszybkiego internetu.

18.04.2024 05.30
światłowód
REKLAMA

Z doniesień pomarańczowego operatora dowiadujemy się, że światłowód w Polsce zostanie jeszcze bardziej rozbudowany. Orange ma zamiar zapewnić mieszkańcom 28 obszarów w całej Polsce dostęp do superszybkiego internetu. Sieci szerokopasmowe powstaną w 125 gminach w kraju – mieszkańcy ponad 2300 miejscowości wreszcie otrzymają połączenie godne 2024 r.

REKLAMA

Orange zbuduje światłowody w całym kraju. Oto gdzie powstaną

W informacji zamieszczonej na blogu Orange czytamy, że inwestycje mają zaowocować możliwością objęcia zasięgu sieci szerokopasmowej Orange aż w 155 tys. gospodarstw domowych i ponad 22 tys. nowych przedsiębiorstw. Rzecznik Orange, Wojciech Jabczyński, udostępnił również mapę wszystkich obszarów, w których będą realizowane inwestycje.

Mapa informuje nas, które obszary będą realizowane w programach KPO, a które w FERC – tych pierwszych jest 24, drugich tylko cztery. Zdecydowanie największe inwestycje zostaną poczynione w woj. pomorskim, małopolskim oraz dolnośląskim. Są województwa, w których zostaną wykonane małe inwestycje, m.in. na Mazowszu, ale też takie, gdzie w ogóle nie powstaną nowe światłowody w ramach KPO i FERC. To jednak tereny, na których w ostatnich latach Orange już poczynił naprawdę duże prace.

Budowa sieci w ramach KPO ma na celu zapewnienie superszybkiego internetu tam, gdzie dotychczas nie było takiego połączenia, m.in. na obszarach wiejskich, odległych i mniej zurbanizowanych. Światłowód w dużych miastach od wielu lat jest standardem, natomiast w mniejszych miejscowościach nie jest to już takie oczywiste.  

REKLAMA

Więcej o operatorach sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA